Prognoza pogody na najbliższe dni – kiedy przestanie wiać i padać?

08.02.2022   Autor: Redakcja
---1132

Od dłuższego czasu w naszym kraju mamy do czynienia z typowo jesienną aurą. W tym tygodniu pogoda nadal pozostanie niespokojna i zmienna. Za sprawą wysokich temperatur będzie można też chwilowo poczuć wyraźny podmuch wiosny. Pojawią się także długo wyczekiwane przebłyski słońca.

Od wielu dni na pogodę wpływa cyrkulacja zachodnia. Polska jest cały czas pod wpływem układów niżowych znad Atlantyku, niosących ze sobą wilgotne i ciepłe powietrze oraz silniejszy wiatr. W związku z tym towarzyszą nam opady deszczu lub deszczu ze śniegiem i porywisty wiatr. Temperatury utrzymują się powyżej 0°C.

W drugiej połowie tego tygodnia pogoda pozostanie zmienna z okresowymi opadami i silniejszym wiatrem. Czekają nas także duże wahania ciśnienia, które mogą źle wpływać na nasze samopoczucie. W najbliższych dniach synoptycy nie prognozują w naszym regionie pojawienia się prawdziwej, srogiej zimy z silnym mrozem i opadami śniegu.

Kiedy przestanie padać? Kiedy pojawi się słońce?

Do czwartku nadal będzie dominować pogoda pochmurna z przelotnymi opadami deszczu. Synoptycy prognozują, że na większe przejaśnienia i chwile ze słońcem możemy liczyć w weekend oraz na początku przyszłego tygodnia.

Kiedy przestanie wiać?

Według prognoz w naszym regionie silniejszy wiatr utrzyma się do piątku, kiedy jego porywy mogą osiągać nawet 75km/h. W czasie weekendu trochę odetchniemy od wiatru, jednak na krótko, ponieważ początek przyszłego tygodnia przyniesie ponownie silniejszy wiatr.

Jaka będzie temperatura?

Druga połowa tego tygodnia będzie stała pod znakiem dodatnich temperatur. Najcieplej zrobi się w środę i czwartek, kiedy za zachodzie Polski będziemy mogli zobaczyć na termometrach nawet 10 - 11°C. W naszym regionie temperatury wzrosną do około 9°C. Będzie to jednak krótki wiosenny epizod, ponieważ od piątku temperatury zaczną stopniowo spadać. Chłodniejsze powietrze zacznie do nas spływać z północnej części Europy – nocami pojawi się niewielki mróz, ale w ciągu dnia nadal powyżej 0°C.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group