Droga wojewódzka w Jastrowiu do remontu

02.02.2022   Autor: Jakub Sierakowski
925---778
Główna droga w Jastrowiu do remontu. Wyremontują ul. Wojska Polskiego, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej. Na kierowców czekają duże utrudnienia. 
 
Ulica Wojska Polskiego, to kluczowa droga w mieście o długości nieco ponad 1,5 km. Jest nie tylko części DW 189, ale także łączy miasto z dwiema drogami krajowymi. Mimo to, jej stan techniczny w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia. To ma się jednak zmienić. 

- Doszliśmy do porozumienia, że powinniśmy wspólnie to przedsięwzięcie realizować. W związku z tym inwestorem będzie pan burmistrz, bo jest na miejscu. Będzie przede wszystkim wymieniać kanalizację. My się dokładamy w zakresie tego, co na wierzchu – a więc krawężniki, nawierzchnia itd...  - wymienia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

A także m.in. podbudowa nawierzchni, ułożenie siatki szklano- węglowej, a także ułożenie krawężników i chodników. Urząd Marszałkowski dołoży 2 miliony złotych. Jastrowie prawdopodobnie milion na pierwszy, 500 metrowy odcinek. Burmistrz zapewnia, że podczas remontu utrudnienia dla kierowców będą jak najmniejsze.  
 
- Ta ulica jest w centrum miasta. Ona łączy dużą część Jastrowia z drogami krajowymi. Nie wyobrażam sobie, żeby doszło do takiej sytuacji, jaka ma miejsce w okolicach Krajenki i Wysokiej - mielibyśmy paraliż miasta. Przejmujemy na siebie ten obowiązek i bierzemy dużą odpowiedzialność i zdaję sobie z tego sprawę - zapewnia Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.
Burmistrz zapewnił, że przetarg ogłosi jak najszybciej, by jeszcze w tym roku je rozpocząć remont. Kierowcy muszą przygotować się na objazdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group