Lech Poznań zostanie mistrzem Polski?

20.01.2022   Autor: Mateusz Nowak
---1517
Lech Poznań po raz ostatni mistrzem Polski został w 2015 roku pod wodzą Macieja Skorży. Wiele wskazuje na to, że po 7 latach historia zatoczy koło. Doświadczony trener po zagranicznych wojażach wrócił do kraju i aktualnie jego Kolejorz plasuje się na pierwszym miejscu po rundzie jesiennej. Czy poznańska lokomotywa dojedzie do stacji „MISTRZOSTWO” na wiosnę?
 Znakomita gra Lecha
Przed rozpoczęciem rozgrywek Legia Warszawa była głównym faworytem zakładów bukmacherskich do wywalczenia mistrzostwa Polski, natomiast piłkarze Lecha Poznań znajdowali się tuż za jej plecami. Nic więc dziwnego, że aktualnie Kolejorz jest głównym faworytem do wywalczenia mistrzostwa kraju, skoro Legia walczy o utrzymanie.
 
Po 19 rozegranych meczach piłkarze Kolejorza uzbierali 41 punktów. Taki wynik gwarantuje piłkarzom Macieja Skorży 4 punkty przewagi nad Pogonią Szczecin, a także 6 oczek nad Rakowem Częstochowa. Biorąc pod uwagę dyspozycję tego zespołu w rundzie jesiennej, a także jakość kadry - nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie proponują bardzo niski kurs za mistrzostwo Polski.
 
Lech Poznań w rundzie jesiennej znakomicie prezentował się przede wszystkim na swoim boisku. Kolejorz w 10 rozegranych meczach przy Bułgarskiej wywalczył 26 punktów. Nie zanotował nawet jednej porażki. Najbliżej zdobycia tej twierdzy byli piłkarze Pogoni Szczecin, którzy decydującego gola stracili w doliczonym czasie gry, a gdyby dowieźli ten wynik, to sytuacja w tabeli, a także kursy zakładów bukmacherskich mogłyby się obecnie różnić. Jak na lidera tabeli przystało, Lech całkiem solidnie prezentował się również w delegacjach, jednak tutaj nie jest najlepszą drużyną w stawce. Więcej punktów od Kolejorza w meczach wyjazdowych uzbierały Raków Częstochowa i Radomiak Radom.
 
Na co można zwrócić uwagę pod kątem obstawiania zakładów bukmacherskich w wykonaniu tego zespołu? Przede wszystkim na aspekt gry obronnej. Lech Poznań w 10 meczach domowych stracił zaledwie 3 bramki, strzelając aż 23 gole. Na wyjazdach ta drużyna strzela mniej bramek, a przy okazji traci o wiele więcej. W 9 rozegranych delegacjach Kolejorz zdobył zaledwie 14 trafień i 10 razy wyjmował piłkę z własnej siatki. Są to liczby, na które z pewnością trzeba zwrócić uwagę przy obstawianiu meczów tego zespołu w zakładach sportowych.
 Kto zostanie mistrzem?
Na ten moment głównym faworytem do wywalczenia mistrzostwa Polski w PZBuk są piłkarze Lecha Poznań, o czym wspomniałem już wcześniej. Tuż za ich plecami czają się piłkarze Pogoni Szczecin, a także Rakowa Częstochowa. Trzeba jednak pamiętać, że na boiskach Ekstraklasy niczego nie można być pewnym, o czym najlepiej przekonali się piłkarze, a także kibice Legii Warszawa w rundzie jesiennej. Wojskowi mieli być pewniakiem do wywalczenia mistrzostwa Polski po raz kolejny, a obecnie czeka ich walka o utrzymanie. Jeśli jesteś ciekaw wyników innych meczów mamy dla Ciebie więcej newsów.
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.
 
Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
 
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group