Centrum Kształcenia Ustawicznego w nowym lokum

18.01.2022   Autor: Jakub Sierakowski
---261
Dwa razy więcej sal i pracowni, a do tego dobra lokalizacja w centrum miasta. Dla Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Złotowie nowa siedziba to także nowe otwarcie.   
 
- To milowy krok w rozwoju naszej placówki. Dostaliśmy szansę na większe zaistnienie w całym regionie. Zmieniliśmy warunki na dużo lepsze. Jesteśmy w centrum miasta, czekamy na wszystkich z pięknymi salami i pięknymi pracowniami. Mamy około 200 słuchaczy. Kształcimy w szkole policealnej i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Kształcimy w kierunkach medycznych, społecznych - wymienia Katarzyna Horeczy-Grunau, dyrektorka WSCKZiU w Złotowie. 

A także audiowizualnych. W placówce są kierunki m.in. dla fotografa, czy technika multimediów i fotografii. Natomiast w szkole policealnej można poznawać tajniki takich zawodów, jak: technik masażysta, opiekunka dziecięca, terapeuta zajęciowy czy jedyny w regionie, technik- archiwista.

W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe wypowiedziało placówce umowę użyczenia poprzedniej siedziby przy ul. Szkolnej. Nową udało się znaleźć i wyremontować przy Norwida 5.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group