300 zł za szczepienie? To oszustwo!

18.01.2022   Autor: Redakcja
287---27
Banki oraz policja ostrzegają przed fałszywą stroną, na której oszuści oferują zwrot 300 zł za szczepienie. Jeżeli klient wprowadzi tam swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów, którzy wykorzystają je do kradzieży pieniędzy z konta. 

- Wygląd strony jest łudząco podobny do rządowych witryn. Użyto na niej polskiego godła i napisu „gov.pl”, używanego przez państwowe instytucje. Na stronie możemy przeczytać: „Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy”. Pieniądze mają pochodzić z nieistniejącego programu „Wsparcie”, uruchomionego rzekomo 12 stycznia 2022 roku. Oszukańcza strona informuje, że otrzymają je „wszyscy Polacy, którzy przeszli pełen cykl szczepienia - czytamy na stronie Spółdzielczego Banku Ludowego w Zakrzewie. 
Kolejny alert bezpieczeństwa dotyczy serwisów Allegro, Vinted oraz OLX. Dotyczy to sprzedających za pośrednictwem tych serwisów. 

- Wystawiasz ogłoszenie o sprzedaży, a kupujący kontaktuje się z tobą za pomocą komunikatora np. WhatsApp i wykazuje zainteresowanie kupnem przedmiotu? Później dostajesz od niego link na WhatsAppie w celu rzekomego odbioru pieniędzy albo instrukcję wraz z linkiem na twój adres e-mail? Uważaj! To oszustwo. Link prowadzi do fałszywej strony, na której masz ujawnić swoje dane do logowania. Ta strona łudząco przypomina stronę logowania do twojego banku. Jeśli ujawnisz na niej swój login, hasło oraz kod SMS – te dane trafią bezpośrednio do oszusta - czytamy dalej w ostrzeżeniu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group