Będą jeszcze burze? Przez region przeszła wichura

17.01.2022   Autor: Redakcja
658---127
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem i burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dziś silny wiatr. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 90 proc. 

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia. Ostrzeżenie może być kontynuowane - czytamy w komunikacie IMGW. 

Tymczasem Łowcy Burz ostrzegają przed wystąpieniem burz na północy kraju. 

- Największe ryzyko wystąpienia silnych zjawisk będzie występowało na północy Polski, choć niewykluczone, że wędrująca na południe i południowy wschód formacja liniowa szybko nie straci swojej niszczycielskiej siły i mocno zaznaczy się także w centrum kraju. Podczas przechodzenia układu porywy wiatru punktowo mogą znacząco przekraczać 100 km/h, a w ich towarzystwie będą występowały silne opady deszczu, krupy śnieżnej, drobnego gradu - czytamy na Facebooku Polskich Łowców Burz.
W związku z porywistym wiatrem w wielu miejscowościach nie ma prądu. W tej chwili odciętych jest 15 tys. gospodarstw w Wielkopolsce oraz w zachodniopomorskim. Utrudnienia są w Człopie, Wałczu, Radawnicy, Mirosławcu, Kłębowcu, Rudkach i w Dobrzycy, a także w Skrzatuszu. Prądu na niektórych ulicach nie ma także w Złotowie, w samej Pile, w okolicach Trzcianki i Czarnkowa i w kilku wsiach w okolicach Krzyża i Chodzieży. Wszystkie awarie najpóźniej powinny być usunięte do godz. 13.00. 

Wciąż trwa usuwanie skutków porannej wichury w Chodzieży. Na trakcję kolejową przewróciło się drzewo. Strażacy je usunęli, ale nie wiadomo jak długo PKP będzie naprawiać uszkodzoną trakcję. 

grafika - Polscy Łowcy Burz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group