38 paczek trafiło do podopiecznych pilskiego hospicjum

11.01.2022   Autor: Redakcja
---322
Ponad 9 tysięcy złotych udało się uzbierać w ramach akcji paczka dla hospicjum. Dzięki temu do pilskiej placówki trafiło 38 paczek z artykułami pielęgnacyjnymi dla podopiecznych. W tej chwili w placówce przebywa 35 pacjentów.   
 
- Są i pacjenci, którzy są po różnych schorzeniach, które w wyniku rehabilitacji naszych fizykoterapeutów i lekarzy specjalistów, wracają do domu, bo takich przypadków każdego miesiąca mamy. Przynajmniej jeden, dwa przypadki, że po 3-4 miesiącach dochodzą do swojej sprawności - mówi Józefa Wiśniewska, wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. 
 
Ale aby do tej sprawności pacjenci doszli potrzebne są też środki do pielęgnacji: balsamy, kremy przeciwko odleżynom, czy pieluchomajtki. Dzięki zbiórce pod patronatem prezydenta Piły udało się zabezpieczyć 38 takich pakietów.  
Pilskie hospicjum może utrzymywać płynność finansową właśnie dzięki różnego rodzaju zbiórkom. Dotacje stanowią aż 25 proc. budżetu placówki. Niebagatelne wsparcie stanowią odliczenia od podatku tzw. 1% o które pracownicy hospicjum co roku zabiegają. W deklaracji podatkowej wystarczy wpisać nr KRS 0000044377.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group