Fundacja Regiment “Inspiratorem Aktywności 2021”

05.01.2022   Autor: Magdalena Lach
597---497
Fundacja Regiment z Wałcza z projektem roku w konkursie “Inspirator Aktywności 2021”. Organizacja, którą kieruje niewidoma Krystyna Włodarek w ramach akcji “Nie jesteś sama”, pomogła kilkunastu wałczankom.  

- Jest to dla nas bardzo duży sukces, ponieważ zgłaszało się do nas bardzo dużo kobiet. Czego się nie spodziewaliśmy, bo jesteśmy młodą fundacją i był to nasz pierwszy projekt. Także ludzie nam zaufali i to jest fantastyczne - mówi Krystyna Włodarek, wiceprezes Fundacji Regiment. 

W ramach projektu “Nie jesteś sama” fundacja pomogła kobietom z Wałcza, które doświadczyły kryzysu emocjonalnego, przemocy domowej czy też zmagały się z bezradnością w sprawach wychowawczych. Wsparcie polegało między innymi na udzielaniu specjalistycznego doradztwa za pośrednictwem zdalnych lub telefonicznych konsultacji. Program był przewidziany dla 10 osób, ale z uwagi na duże zainteresowanie, wzięło w nim udział 17 wałczanek. 9 z nich zostało pod opieką fundacji i wciąż korzysta z konsultacji.
Konkurs, w którym projekt fundacji Regiment zajął pierwsze miejsce został zorganizowany przez fundację Nauka Dla Środowiska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group