Akt oskarżenia przeciwko staroście pilskiemu

04.01.2022   Autor: Redakcja
---427
Akt oskarżenia przeciwko staroście pilskiemu trafił do Sądu Rejonowego w Pile. Eligiusz Komarowski jest oskarżony o znieważenie i pomówienie lekarzy z pilskiego szpitala. W mediach społecznościowych miał ich określać między innymi mianem “buców” i “warchołów”, czy nazywać ich “nieodpowiedzialnymi, goniącymi za pieniędzmi ludźmi bez empatii”. 
 
- Wszystkie czyny obejmują znieważenie i pomówienie lekarzy, o postępowanie, które mogłoby narazić te osoby na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu lekarza. Akt oskarżenia trafił 27 grudnia do sądu Rejonowego w Pile. Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do stawianych zarzutów, złożył wyjaśnienia odmienne od tego co ustaliła prokuratura - mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 
 
Starosta tłumaczył na naszej antenie, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdził między innymi, że otrzymywał skargi na działania konkretnych lekarzy i był zmuszony reagować, działając w interesie społecznym. Z kolei dla Polskiej Agencji Prasowej Eligiusz Komarowski dodał, że z jego konta internetowego ukazały się pewne komentarze, jednak to konto obsługuje kilkanaście osób.  
Cała sprawa zaczęła się po wpisie starosty na temat jednej z lekarek zakażonych koronawirusem, która sama pojechała na kontrolny test do punktu drive tru, nie doczekawszy się karetki. W obronie lekarki stanęli inni medycy, a Wielkopolska Izba Lekarska zażądała przeprosin. W związku z tym, że one nie padły, złożyła zawiadomienie do prokuratury. Teraz akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Pile. Na razie nie ma jeszcze wyznaczonego terminu pierwszej rozprawy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group