Alarm bombowy w pilskim szpitalu [AKTUALIZACJA]

02.01.2022   Autor: Redakcja
481---25
Późnym wieczorem pilska policja została poinformowana o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Placówka została zabezpieczona przez służby i trwa jej sprawdzanie. Pacjenci nie zostali ewakuowani. 

-Mam nadzieję, że to tylko idiotyczny nieodpowiedzialny żart jakiegoś frustrata - napisał na swoim profilu na Facebooku obecny na miejscu starosta pilski Eligiusz Komarowski

Około godz. 1.00 w nocy policjanci, strażacy oraz pirotechnicy zakończyli swoje działania. Obiekt dokładnie sprawdzono i i wykluczono niebezpieczeństwo. 
To nie pierwszy przypadek informacji o podłożonej bombie w szpitalu. W kwietniu 2012 roku ze Szpitala Specjalistycznego w Pile ewakuowano 387 pacjentów oraz niemal pół tysiąca pracowników. Wielu z ewakuowanych pacjentów było w stanie ciężkim, dwóch przebywało na OIOM-ie, kilkunastu przebyło poważną operację. W chwili ogłoszenia alarmu trwała operacja u jednego z pacjentów - nie przerwano jej, ponieważ życie operowanego byłoby zagrożone. Jak się wtedy okazało alarm był fałszywy, a policja zatrzymała sprawcę. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group