Esperal Poznań - wszywka alkoholowa

14.12.2021   Autor: Reklama
2609---5681

Uzależnienie od alkoholu to choroba, która nie może być lekceważona. Kiedy jest bagatelizowana, prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko również do śmierci. Przeprowadzone badania wskazują, że problemy z nadużywaniem alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Przezwyciężenie choroby alkoholowej jest trudne, ale nie niemożliwe. Trzeba tylko znaleźć w sobie silną wolę i rozpocząć leczenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i pokonaj chorobę alkoholową.

Jak działa wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa to lek o nazwie disulfiram, który lekarz wszywa głęboko pod skórę w okolicy pośladka. Zadaniem wszywki alkoholowej jest skuteczne powstrzymywanie chęci spożycia alkoholu oraz pomoc w walce z alkoholizmem.

Wszywka alkoholowa blokuje proces rozkładu alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i powoduje silne zatrucie pokarmowe. Objawy, które wywołuje wszywka alkoholowa, bardzo często porównuje się do kaca, jednak w przypadku zastosowania esperalu dolegliwości są dużo cięższe.

Zabieg wszycia esperalu - czy jest skuteczny?

Choroba alkoholowa jest chorobą przewlekłą, która przejmuje kontrolę nad całym życiem alkoholika i jego najbliższych. Leczenie nałogu alkoholowego pomoże Ci odzyskać kontrolę nad życiem i rozpocząć wszystko od nowa. Esperal jest najskuteczniejszym sposobem, który pozwala zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było jak najbardziej skuteczne, zaleca się kompleksową terapię uzależnień. W związku z tym wszystkim osobom uzależnionym, oprócz zabiegu wszycia, zalecamy również detoks alkoholowy, który łagodzi objawy zespołu odstawiennego oraz spotkania z psychologiem, które pozwalają zrozumieć źródło problemu i zacząć życie od nowa.

Wszywka alkoholowa daje osobom uzależnionym siłę i motywację do walki z chorobą alkoholową, a to wszystko w ciągu 30 minut.

Zabieg wszycia esperalu można powtórzyć kilkakrotnie. Jednak jego ponowne wykonanie jest możliwe najwcześniej po upływie 8 miesięcy. Ze względu na stan zdrowia pacjenta każdorazowe powtórzenie zabiegu wymaga ponownej konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje zabieg wszycia esperalu w Poznaniu?

Ceny za wszycie esperalu są bardzo różne i zazwyczaj zależą od wybranego pakietu. W przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu cena za zabieg z zastosowaniem wszywki alkoholowej waha się od 550 do 1800 złotych. Na podstawowy koszt zabiegu wszycia esperalu składa się implantacja wszywki alkoholowej z podaniem znieczulenia miejscowego, konsultacja lekarska, usunięcie szwów, antybiotyk. Ostateczna cena za wykonanie zabiegu wszycia esperalu zależy od wybranego standardu zabiegu oraz wymaganej dawki leku.

Co się stanie, jeśli wypiję alkohol po wszyciu esperalu?

Po implantacji esperalu spożycie choćby śladowej porcji alkoholu powoduje szereg uciążliwych dolegliwości. Skutki zlekceważenia wszywki alkoholowej są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do sięgania po kieliszek. Zlekceważenie esperalu i spożycie choćby śladowej ilości alkoholu powoduje:

- nudności i wymioty,
- zawroty głowy,
- ból głowy,
- duszności,
- uczucie niepokoju i lęk,
- kołatanie serca,
- metaliczny posmak w ustach,
- skoki ciśnienia,
- zaczerwienioną twarz,
- zwiększoną potliwość,
- zaburzenia psychiczne.

Może i z pozoru objawy podobne są do zwykłego poimprezowego kaca, to w przypadku esperalu dolegliwości te są dużo mocniejsze. Należy pamiętać, że esperal uaktywnia się przez kontakt z każdą ilością alkoholu - nawet w postaci cukierka czy płynów stomatologicznych. Esperal działa niemal natychmiast, ponieważ pierwsze objawy zaczynają pojawiać się już po kilku minutach od wypicia.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Poznaniu?

Zabieg implantacji leku esperal jest bardzo prosty i razem ze wstępną wizytą trwa około 30 minut. Wykonują go doświadczeni chirurdzy, którzy od wielu lat specjalizują się w leczeniu choroby alkoholowej. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w okolicy pośladków i umieszcza wszywki alkoholowe głęboko pod skórą pacjenta. Wszywki alkoholowe wszywane w pośladek ograniczają dolegliwości bólowe spowodowane przez poruszanie się oraz zapewniają lepsze warunki do zabliźnienia się rany. Blizna powstała podczas zabiegu jest tak niewielka, że po krótkim czasie staje się niemal niewidoczna. Sam zabieg z zastosowaniem esperalu jest mało inwazyjny, a zaraz po jego wykonaniu pacjent może od razu wrócić do pracy. Dzięki temu wykonanie zabiegu może zostać zachowanie w tajemnicy.

Zabieg wszycia esperalu - jak się do niego przygotować

Podstawowym warunkiem do przeprowadzenia implantacji esperalu jest zachowanie przez pacjenta absolutnej abstynencji na co najmniej 24 godziny przed planowanym zaszyciem. Zaleca się jednak, aby czas ten został wydłużony do 48 godzin. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i wyeliminuje ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych przez tabletki esperal.

Nagłe odstawienie alkoholu zazwyczaj prowadzi do zespołu odstawiennego, który jest ogromnym wyzwaniem dla alkoholika. Aby zapobiec ciężkim objawom abstynencyjnym, zaleca się wykonanie detoksu alkoholowego, który pomaga przerwać cug alkoholowy, pozwala oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn, łagodzi skutki nagłego odstawienia alkoholu, a tym samym umożliwia rozpocząć długotrwałą abstynencję.

Pacjent ma także obowiązek zapoznać się z wszystkimi reakcjami organizmu, które powodują wszywki alkoholowe, jeśli po zabiegu wszycia esperalu nie zaprzestanie on spożywania alkoholu.

Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej?

Disulfiram pomaga w leczeniu uzależnienia od alkoholu właściwie od momentu wykonania zabiegu. Pierwsze objawy zaczynają pojawiać się bezpośrednio po spożyciu alkoholu i mogą utrzymywać się do 10 godzin, sukcesywnie ograniczając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o długofalowe działanie wszywki alkoholowej - zgodnie z zapewnieniem producenta preparatu wszywka alkoholowa ogranicza chęć sięgania po alkohol przez średnio 8 miesięcy, jednak w praktyce oryginalny esperal może działać nawet do 12 miesięcy.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej pod żadnym pozorem nie wpływa na codzienne funkcjonowanie i nie zagraża zdrowiu ani życiu pacjenta - pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza. W celu uniknięcia nieprzyjemnych dolegliwości wystarczy całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu.

W trosce bezpieczeństwo naszych pacjentów poradnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w domu pacjenta. Sam zabieg jest prosty i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest niemal niewidoczne dla innych osób.

Kto powinien zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Esperal skierowany jest przede wszystkim do osób uzależnionych, które chcą pokonać nałóg, jednak nie są w stanie poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu uzależnienia mogą zgłosić się zarówno osoby uzależnione, jak i ich najbliżsi. Wszywka alkoholowa pozwala pokonać nałóg alkoholowy i zacząć zupełnie nowe życie. Wszywka alkoholowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, w przypadku których, tradycyjne sposoby i prośby bliskich są niewystarczające, aby wytrwać w trzeźwości.

Szukasz pomocy?
Nie czekaj – zadzwoń na naszą infolinię już dziś!
+48 71 707 24 67
https://poznan.nasz-gabinet.pl/

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu implantacji esperalu

Pacjent zainteresowany zaszyciem musi najpierw zgłosić się na wywiad medyczny z lekarzem. Występują czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zaszycia alkoholowego. Są to przede wszystkim:

- nadwrażliwość na disulfiram,
- stan nietrzeźwości pacjenta bądź spożycie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
- problemy z układem krążenia,
- problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
- przyjmowanie niektórych leków.

Uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu mogą też inne czynniki, które w opinii lekarza, mogą negatywnie wpłynąć na działanie esperalu lub pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych.

Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu

Specjalistyczna terapia uzależnień w prywatnej poradni Nasz Gabinet w Poznaniu ma związek z kompleksowym leczeniem choroby alkoholowej i zapewnia odpowiednio dobrany sposób terapii dla każdego alkoholika. Dbamy o to, aby każdy w naszej poradni czuł się komfortowo i bezpiecznie oraz miał szansę na odzyskanie równowagi psychicznej. Nasz Gabinet wyróżnia zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc osobom uzależnionym podczas każdego etapu terapii oraz pełna dyskrecja.

Wszywka alkoholowa to najskuteczniejszy sposób walki z alkoholizmem, jednak aby walka ta przyniosła oczekiwane efekty, powinna iść w parze zarówno z detoksem, jak i spotkaniami z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia choroby alkoholowej pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest pokonanie uzależnienia.

Sprawdź pełną ofertę na https://nasz-gabinet.pl/poznan/esperal/


fot. materiał własny klienta

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group