W poniedziałek w RCK premiera dokumentu o Piete Kuhr. Wstęp wolny!

12.12.2021   Autor: Mateusz Manthai
1044---795

W najbliższy poniedziałek odbędzie się premiera filmu dokumentalnego “Piete Kuhr” w reżyserii Pawła Różyckiego. Publiczność będzie mogła zobaczyć produkcję w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Film powstał przy pomocy telewizji ASTA. 
 

 - Piete Kuhr to niezwykła postać. Przede wszystkim pilanka, tutaj urodzona. Przez kilkanaście lat mieszkała w Pile. Szczególnie interesują nas lata 1914-1918 w czasie, którym spisywała swój pamiętnik z czasów wojny. Po I Wojnie Światowej wyjechała z Piły i tak naprawdę do Piły nie wróciła. Mieszkała w Niemczech, Szwajcarii. W świecie znana jest przede wszystkim z tego, że była tancerką. Tańczyła teatr tańca - mówi Paweł Różycki, reżyser filmu “Piete Kuhr”.


 

Na kanwie historii Piete Kuhr i pisanego przez nią pamiętnika powstał film dokumentalny wyprodukowany przez Stowarzyszenie Edukacji Medialnej i Filmowej, przy współudziale Telewizji ASTA. Produkcja jest opisem przeżyć bohaterki i mieszkańców Piły. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się wiosną i trwały kilka miesięcy. Dokument zawiera wypowiedzi ekspertów, którzy znają postać tancerki i fragmenty spektaklu teatralnego zatytułowanego “Tańcząc w rytmie wojny” w reżyserii Eweliny Wyrzykowskiej.

Premiera filmu odbędzie się w najbliższy poniedziałek 13 grudnia o godzinie 18 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Wstęp na pokaz jest wolny. Wcześniej trzeba jednak pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie RCK. Produkcja została wydana także na płycie DVD.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group