Biblioteka z Trzcianki najlepsza w kraju!

12.12.2021   Autor: Redakcja
1154---

Biblioteka w Trzciance najlepsza w kraju. Instytut Książki i dziennik Rzeczpospolita doceniły trzcianecką placówkę za innowacyjne podejście do czytelnictwa w czasach pandemii.  

Biblioteka w Trzciance od 11 lat uczestniczy w konkursie. Przez wiele lat plasowała się na 6 miejscu. W tym roku pokonała wszystkich konkurentów i została uznana za najlepszą w Polsce.   
 

- Każda gmina musi mieć bibliotekę, 2300 bibliotek jeszcze funkcjonuje i ta trzcianecka jest najlepsza, to już jest niebywałe wyróżnienie, niebywały sukces, z którego możemy być tylko dumni i cieszyć się nim - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.    

Zwycięstwo nie przyszło jednak samo. Ostatni rok działalności był trudny z powodu pandemii. Podczas gdy wiele bibliotek ograniczało działalność lub zamykało się, ta działała. Co prawda nie można było wejść do środka, ale zorganizowano akcję “Książka na wynos”. Tym, którzy nie mogli książek odbierać ze skrzynki, pracownicy biblioteki dowozili je do domów.   

- Wyszliśmy do naszych mieszkańców, wyszliśmy na ulice, pozdrawialiśmy ich przy różnych akcjach, chociażby “Uwaga! Mikołaje nadciągają”. Niesamowita akcja. Teraz mieliśmy drugą edycję, gdzie dzieci, które nie mogą wyjść z domu, jak zobaczyły tych radosnych machających Mikołajów - też było to dla nas bardzo fajne - mówi Dominika Wiśniewska, dyrektorka Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. 

Mieszkańcy Trzcianki w czytelni grają w planszówki czy brydża. Bibliotekę odwiedzają też regularnie przedszkolaki. Co roku 50 tys. złotych placówka przeznacza na zakup nowości, w tym komiksów i kolekcji mangi na specjalne życzenie najmłodszych czytelników.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group