Zbierają pieniądze na Zwierzakobus

08.12.2021   Autor: Magdalena Lach
1512---123
Dają dom porzuconym zwierzętom, dokarmiają je i dbają o ich zdrowie. Wolontariusze ze stowarzyszenia Razem dla Zwierząt od lat ratują wałeckie czworonogi. Teraz mają szansę otrzymać profesjonalne auto do przewozu zwierząt - Zwierzakobusa.  

- Dla nas to jest 100 procent miłości w miłości - zapewnia Milena Woźniak ze stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt. 

Która starcza im na każdego czworonoga. Wolontariusze z wałeckiego stowarzyszenie Razem dla Zwierząt poświęcają swój wolny czas, energię i pieniądze by pomoc potrzebujących zwierzętom. 

- Szukamy im domów, karmimy ich ze swoich pieniędzy. Szukamy tak naprawdę wyjścia z sytuacji takiego, żeby te psy, ich życie poprawiło się - dodaje Róża Drwal-Górka ze stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt. 

Stowarzyszenie istnieje już kilka lat. W tym czasie wolontariusze podjęli mnóstwo interwencji, podczas których odbierali właścicielom zaniedbane psy, pomagali odszukać domy zagubionym czworonogom, organizowali sterylizację lub akcje rozdawania karmy. Od czasu pandemii doszedł też nowy obowiązek: wyprowadzanie psów należących do właścicieli, którzy aktualnie przebywają na kwarantannie. 

- My sobie organizujemy taki nasz grafik, kto, kiedy może wychodzić z danym pieskiem na spacer no i staramy się ogarniać to nawet w rano, popołudnie i wieczorem, żeby te psiaki mogły sobie spokojnie wyjść z nami - mówi Bogumiła Szremska ze stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt. 
 

Wolontariusze poświęcają zwierzętom sporą część swojego wolnego czasu, a dodatkowo podczas pomagania korzystają ze swojego prywatnego sprzętu.  

- Wszystkie interwencje, wyjazdy do weterynarzy, odbieranie zwierząt od ludzi, którzy się chcą ich pozbyć w tych lub innych okolicznościach odbywają się prywatnymi samochodami - tłumaczy Milena Woźniak ze stowarzyszenia Razem Dla Zwierząt. 

Które często nie są przystosowane do transportu zwierząt. Pojawiła się jednak szansa, by to zmienić. Stowarzyszenie Razem dla Zwierząt bierze udział w konkursie, gdzie do wygrania jest Zwierzakobus, czyli profesjonalne auto do przewozu zwierząt. Samochody trafią do pięciu organizacji, których wesprze największa liczba osób.  

- Gdyby było służbowe takie auto, na pewno byłoby nam łatwiej - dodaje Milena Woźniak. 

By łatwiej było samym wolontariuszom, ale także czworonogom wystarczy przekazać dowolną kwotę do skarbonki stowarzyszenia na stronie ratujemyzwierzaki.pl. Nie liczy się suma zebranych pieniędzy, a liczba wpłat. Zbiórka trwa do 16 grudnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group