Remonty drogowe w Trzciance

02.12.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---30
Inwestycje w drogi wojewódzkie na terenie gminy Trzcianka. Remontu doczekała się między innymi droga nr 180 z Trzcianki do Siedliska. 
 
- Roboty, które tam wykonujemy polegają na usunięciu, sfrezowaniu tak zwanym starej nawierzchni do odpowiedniej grubości. Na to zostaną nałożone trzy warstwy nowe. Pierwsza została ułożona, jest to tak zwana warstwa wyrównawcza i dopiero na tej nawierzchni zostanie ułożona warstwa wiążąca o grubości 7 cm i na koniec będzie położona warstwa ścieralna o grubości 4 cm - mówi Mariusz Remer, WZDW Rejon Dróg w Czarnkowie. 
A wszystko to na 2,5 km odcinku drogi z Trzcianki do Siedliska. To pierwszy etap remontu. Koszt przeprowadzonych prac to 1 mln 800 tys. Zł. Prace zgodnie z planem mają się zakończyć 17 grudnia.

Wcześniej, bo 6 grudnia powinien skończyć się remont chodnika w Trzciance na ulicy Żeromskiego. To już trzeci etap prac. Tym razem 150 metrowy odcinek od ulicy Prostej do parkingu przy kościele. Remont obejmuje wymiany krawężników i całej nawierzchni chodnika na podbudowie wzmacnianej cementem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group