Rekordowy budżet inwestycyjny Piły

27.11.2021   Autor: Mateusz Manthai
---32

Ponad 100 milionów złotych na inwestycje w 2022 roku. Takiego budżetu nie było w historii Piły. W planach m.in. zakup nowoczesnych autobusów, czy modernizacja stadionu żużlowego.  

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Piły przedstawił projekt uchwały budżetowej na 2022 rok. Na miejskiej liście jest blisko 70 inwestycji. Efekty części z nich zobaczymy dopiero za 2-3 lata, ze względu na dłuższy czas ich realizacji.  

 - Jeżeli popatrzymy na mapę miasta, praktycznie w każdej dzielnicy będzie się działo dosyć dużo i to w każdym zakresie. Od budynków komunalnych do oświaty i dróg - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły

Największą inwestycją będzie modernizacja stadionu żużlowego. Jego remont pochłonie ponad 10 milionów złotych. Kolejnych 10 milionów będzie kosztowała budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 7. Za ponad 8 milionów złotych zrewitalizowane zostaną tereny nad Gwdą. Pozostałe projekty to m.in. dokończenie remontu ulicy Bydgoskiej, budowa centrum przesiadkowego, remont “Okrąglaka” i powołanie Pilskiego Instytutu Integracji i Edukacji, czy rewitalizacja placu Zwycięstwa.  

 - 78,5 miliona złotych, które w tej chwili planujemy na wydatki inwestycyjne to początek. Szacujemy, że w lutym 2022 roku budżet inwestycyjny zwiększy się o około 25 milionów złotych - wyjaśnia Ewelina Ślugajska, skarbnik gminy Piła

Miasto szuka kolejnych źródeł finansowania inwestycji. Miejską kasę zasiliła dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ratusz pozyskał także finansowanie w ramach Funduszy Norweskich. Być może uda się zdobyć środki z rządowego Programu Dróg Samorządowych i Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group