Ktoś grozi pilskim samorządowcom śmiercią

25.11.2021   Autor: Michał Kępiński
831---191
Wulgarne wiadomości mailowe z pogróżkami trafiły do kilku samorządowców i przedstawicieli różnych instytucji w naszym regionie. Sprawa została zgłoszona organom ścigania.  

Wiadomości zostały wysłane w niedzielny wieczór i trafiły na służbowe adresy e-mail. Nadawcą jest anonimowa osoba podająca się za polskiego patriotę z Piły.  

– Głównymi adresatami tych wiadomości są przedstawiciele lokalnych instytucji, służb i samorządów. W tej chwili funkcjonariusze zajmują się tą sprawą, badają okoliczności i będą ustalać kto jest odpowiedzialny za wysłanie tych e-maili - mówi st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Wiadomości trafiły między innymi do burmistrza Wągrowca, prezydenta Piły czy komendanta powiatowego policji. Pogróżki otrzymał także starosta pilski. W wiadomości wysłanej do Eligiusza Komarowskiego autor pisze, że za to co zrobił samorządowiec należy mu się kara śmierci, którą sam wykona.  
– Autor tych słów grozi mi pozbawieniem życia, spaleniem w piecu gazowym, nie będę używał innych niecenzuralnych słów, które padły w tej wiadomości. To oczywiście w mojej ocenie jest realna groźba. Jest to treść napisana przez osobę, która zna bardzo dobrze język polski - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

To zdaniem starosty pilskiego świadczy, o tym, że wysłała je osoba, która jest poczytalna. Do pogróżek odniósł się również wojewoda wielkopolski, który w wydanym oświadczeniu napisał, że nie ma zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group