"Mamy wysyp depresji, mamy wysyp okaleczeń"

31.10.2021   Autor: Mateusz Manthai
---154
Sytuacja dzieci w pandemii była tematem czwartkowej konferencji zorganizowanej przez Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Chodzieży. W Chodzieskim Domu Kultury spotkali się przedstawiciele policji, sądu, a także nauczyciele i pracownicy socjalni.  
 
 - Trzeba sprawdzić czy nasze pociechy nie potrzebują naszej pomocy. Niestety mamy wysyp depresji, mamy wysyp okaleczeń, mamy wysyp skierowań do szpitali psychiatrycznych. Psycholodzy są obłożeni. Jesteśmy przerażeni tą sytuacją. Stąd konferencja “Sytuacja dziecka w pandemii” skierowana jest do służb, żebyśmy bardziej skoncentrowali się teraz na dzieciach, na tych najmłodszych - mówi Julia Koc, kurator w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej w Chodzieży 
Dzieci wymagają większej pomocy i uwagi po okresie izolacji. Dla najmłodszych koronawirus i lockdown były nowym zjawiskiem. Stąd, jak mówią psychologowie, ważną rolę pełnią pedagodzy i nauczyciele. To oni spędzają z dziećmi najwięcej czasu. I to właśnie do nich skierowana była konferencja. Wykłady prowadzili policjanci i kuratorzy. Uczestnicy omawiali sposoby pomocy, jakie można zaoferować najmłodszym mieszkańcom regionu, czyli pomoc psychologiczną oraz rozmowy pedagogów z rodzicami.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group