Rusza budowa hali w COS

24.10.2021   Autor: Michał Kępiński
324---15
Lada dzień powinna ruszyć budowa wielofunkcyjnej hali w Centralnym Ośrodku Sportu. To największa inwestycja w historii wałeckiego COS-u. Z obiektu będą mogli korzystać sportowcy różnych dyscyplin. Całość prac pochłonie ponad 72 mln złotych.  

W okresie letnim mamy sporty wodne, natomiast w okresie jesienno-zimowym brakowało nam takich obiektów. Głównym wykonawcą będzie konsorcjum Budimex i Tamex, pierwsza łopata i podpisanie umowy w następnym tygodniu. Termin realizacji tej inwestycji to jest 22 miesiące, więc sadzę, że w 2023 roku spotkamy się już na otwarciu tej hali - mówi Zdzisław Ryder, dyrektor COS OPO Wałcz.
Rywalem w przetargu był Mirbud, którego oferta choć była tańsza, to nie spełniła zdaniem zamawiającego warunków przetargu. Chodziło o wykonanie w ostatnich 10 latach bieżni z kauczukową nawierzchnią z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Hala, którą wybuduje konsorcjum firm Budimex i Tamex ma być przeznaczona do uprawiania takich dyscyplin sportu jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej halowy, badminton czy futsal. W obiekcie znajdzie się także bieżnia 200 i 60 metrowa, sale przygotowane do trenowania sportów walki jak również siłownia i szatnie dla zawodników. Hala stanie na terenie starych kortów tenisowych.
Przeczytaj więcej o: walcz, Zdzisław Ryder, cos, nowa hala cos, COS Wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group