W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

14.10.2021   Autor: Reklama
---2470

Oferta banków w zakresie kont osobistych zmienia się. Fakt, że posiadasz już jeden rachunek wcale nie oznacza, że nie możesz otworzyć kolejnego – szczególnie, jeśli proponowane warunki są bardzo atrakcyjne. Dowiedz się, jakie powinno być dobre konto oszczędnościowe i gdzie takie założyć.

Chociaż dla wielu osób posiadanie konta osobistego jest oczywiste, niektórzy nadal nie dysponują tego typu rachunkiem. Warto jednak zmienić podejście do sposobu przechowywania środków – szczególnie, że dobre konto osobiste niesie za sobą wiele korzyści.

Dobre konto osobiste, czyli jakie?

Zastanawiasz się, jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry rachunek bankowy? Chociaż każdy może mieć indywidualne oczekiwania, najbardziej popularne konta osobiste mają pewną listę cech wspólnych.

● Niskie opłaty

Rachunek osobisty powinien być tani w utrzymaniu – tak, aby nie ponosić nadmiernych kosztów z tytułu jego posiadania. Obecnie żaden z banków nie pobiera opłaty za otwarcie rachunku, jednak może nakładać inne prowizje.

Wybierając konto oszczędnościowe, zwróć uwagę na opłaty: za prowadzenie rachunku, za wypłaty z bankomatów, przelewy zewnętrzne, za kartę płatniczą.

Warto przy tym podkreślić, że większości opłat – o ile bank je pobiera – można uniknąć. Wystarczy spełnić kilka warunków, np. utrzymać saldo miesięczne na odpowiednim poziomie, dokonać płatności kartą na określoną kwotę.

● Łatwy dostęp

Łatwy i szybkie dostęp do środków, a ponadto możliwość wykorzystywania pieniędzy w dowolnym momencie – to powinno gwarantować współczesne konto osobiste. Sprawdź więc, czy masz dostęp do rachunku bankowego za pośrednictwem bankowości elektronicznej – w dzisiejszych czasach jest to już standard.

● Możliwość skorzystania z produktów na promocyjnych warunkach

Posiadanie konta osobistego często pozwala na skorzystanie z produktów bankowych na korzystniejszych zasadach albo jest nawet warunkiem koniecznym do skorzystania z nich. Dotyczy to np. kredytów z preferencyjnym oprocentowaniem lub pozbawionym prowizji albo lokat czy kont oszczędnościowych z wyższym oprocentowaniem.

Gdzie założyć konto osobiste?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ konto osobiste powinno być maksymalnie dopasowane do twoich potrzeb.

Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto skorzystać z serwisu porównywarkowego finanse.rankomat.pl. Znajdziesz tam ranking popularnych kont osobistych, które zostały porównane pod kątem takich kryteriów jak np. opłaty za prowadzenie konta, opłaty za wydanie i korzystanie z karty płatniczej, opłaty za wypłaty z bankomatów. Pojawiają się też informacje na temat akcji promocyjnych czy zalet korzystania z innych produktów bankowych.

Jak wynika z przygotowanego zestawienia, warto wziąć pod uwagę takie konta osobiste jak np.:

Konto z kartą Otwartą na Dzisiaj w BNP Paribas Bank Polska – bez opłat za jego prowadzenie oraz bezpłatnymi wypłatami z bankomatów własnych

eKonto z premią w mBank – bez opłat za jego prowadzenie oraz premią do 300 zł za otwarcie rachunku i po spełnieniu konkretnych warunków

Citikonto w banku Citi Handlowy – bez opłat za prowadzenie rachunku, z trzema darmowymi przelewami w miesiącu oraz premią do 200 zł za spełnienie kilku prostych warunków

Konto 360o z premią w Banku Millennium – bez opłat za prowadzenie rachunku (po spełnieniu warunków), z premią do 250 zł za otwarcie konta i po spełnieniu warunków.

Warto także przeanalizować ofertę Konta Przekorzystnego w Banku Pekao SA czy Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska.

Konto osobiste – czy jest bezpieczne?

Internetowe konto osobiste jest miejscem bezpiecznym dla twoich pieniędzy. Warunek jest tylko jeden – musisz pamiętać o zastosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, wśród których wymienić można m.in.:

● nielogowanie się do serwisu transakcyjnego z nieznanych urządzeń

● niepodawanie informacji na temat loginu i hasła

● dokonywanie płatności internetowych wyłącznie w zaufanych sklepach.

Pamiętaj! To, czy konto osobiste będzie opłacalne zależy w dużej mierze od ciebie. Aby podjąć słuszną decyzję, warto poświęcić chwilę na porównanie dostępnych ofert, np. za pośrednictwem serwisu finansowego.

grafika - pexels.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group