Kobieta i mężczyzna chcieli podpalić pobitego mężczyznę

14.10.2021   Autor: Redakcja
339---168
33-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna zatrzymani za rozbój. Sprawcy bili i kopali poszkodowanego mężczyznę, a na koniec oblali go niebezpieczną substancją i grożąc podpaleniem zabrali rzeczy osobiste.

Do rozboju doszło pod koniec września. Zatrzymana para przewróciła pokrzywdzonego na ziemię.

- Poszkodowany kilkukrotnie kopany oraz bity pięściami. W pewnym momencie sprawcy sięgnęli po pojemnik z chemikaliami, którym oblali pokrzywdzonego. Grożąc zapalniczką, że podpalą mężczyznę zabrali mu jego telefon komórkowy, zegarek oraz pieniądze - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Policjanci zatrzymali sprawców na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 33-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna usłyszeli zarzut dokonania rozboju. 
- Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Ujściu oraz Wydziału Kryminalnego materiałów, Prokurator Rejonowy w Chodzieży zdecydował o objęciu kobiety dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodaje rzecznik.

Za popełnione przestępstwo grozi kara im do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group