Czy Złotów straci 16 mln zł z Funduszy Norweskich?

14.10.2021   Autor: Jakub Sierakowski
1037---424
Będą, czy nie będą - oto jest pytanie. Temperatura wokół funduszy norweskich nie opada. Już w czwartek w Złotowie odbędzie się specjalna debata na ten temat, którą organizuje urząd miasta. Mogą na nią przyjść wszyscy chętni mieszkańcy. 

Miliony z Funduszy Norweskich, to gorący temat w mieście od 2 tygodni. Po tym, gdy burmistrzowi nie udało się przekonać radnych i ci zagłosowali przeciwko dokładaniu do projektu “Wielkopolskie Zdroje” środków własnych, jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. 

- Uważam, że powinni dojść do jakiegoś konsensusu i jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Nie wiem, czy Złotów jest taki bogaty, żeby przeznaczać to wszystko na Zdroje. Równie dobrze może być to niewypał. Nie wiem, burmistrz będzie wiedział najlepiej, jak to zagospodarować. Uważam, że burmistrz dobrze robi, że dokłada te 12 milionów do Funduszy - mówią złotowianie. 

Innego zdania są radni, według których miasto powinno opierać się na 16 milionach z Funduszy, dokładając przy tym maksymalnie 2-3 miliony środków własnych, a nie 12 jak postuluje burmistrz. To, że emocje po sesji nie opadają, świadczą chociażby plakaty, które były rozwieszane w Złotowie. W celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, w czwartek w Urzędzie Miejskim odbędzie się specjalna debata poświęcona Funduszom Norweskim. 
- Jesteśmy przygotowani całym zespołem osób odpowiedzialnych za projekt, do odpowiedzi na każde pytanie. Do tego zachęcamy mieszkańców, aby wykorzystać tę ogromną, historyczną chwilę, jaką mamy przed sobą. Wielkopolskie Zdroje to jest Mercedes, zamówiony, stojący w garażu, który w ogromnej części jest już sfinansowany, teraz trzeba dołożyć część własną, żeby go mieć i pojechać do przodu - przekonuje Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

Debata rozpocznie się w czwartek o godz. 18.00. Przyjść i zadać na niej pytanie, także w formie online może każdy. Dla osób, które nie będą mogły zjawić się w Urzędzie Miasta, Telewizja Asta przygotuje transmisję na żywo z tego wydarzenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group