Fundacja Słoneczko pomaga potrzebującym

09.10.2021   Autor: AK
---
Niemal 45 mln złotych tyle z tak zwanego 1% trafiło na konto fundacji Słoneczko z podzłotowskiej Stawnicy. Teoretycznie, bo w praktyce te pieniądze zostają na subkontach chorych i potrzebujących, którymi fundacja się zajmuje. Słoneczko od 8 lat zajmuje trzecie miejsce w kraju pod względem wpływów z 1%.  
 
- Grosik do grosika i uzbiera się niezła kwota. 1% jest bardzo potrzebny podopiecznym i bo to jest ich największe wsparcie, które od państwa wszystkich otrzymują na realizację swoich potrzeb związanych z leczeniem, rehabilitacją, operacją, tak naprawdę z codziennym zabezpieczeniem swojego bytu - mówi Dorota Augustyniak, prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko.
 
Fundacja ma pod opieką 10 tysięcy osób z całego kraju. Zdarzają się też podopieczni z zagranicy. To w dużej mierze dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi, porażeniem mózgowym, czy zespołem Downa. Ale są też dorośli i coraz więcej osób, które walczą z powikłaniami po przechorowaniu COVID-19. Każdy z podopiecznych ma swoje subkonto w fundacji, na które trafiają nie tylko pieniądze ze zbiórek, ale też i z 1% podatku. Jak podaje resort finansów średnio Polacy przekazują około 60 złotych ze swoich podatków na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group