Powstanie tu centrum sportowo-turystyczne za 5 mln zł

17.09.2021   Autor: Jakub Sierakowski
---294
“Chcemy, aby powstało u nas centrum sportowo-turystyczne" - zapowiada wójt gminy Lipka. I to nie byle jakie, bo warte 5 milionów złotych. Cel jest jeden - ożywić tereny nad jeziorem Łąkie oraz przyciągnąć turystów. 
 
- Nasza idea polega na tym, żeby przy szkole stworzyć boisko wielofunkcyjne, boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, oczywiście z oświetleniem. Oprócz tego korty tenisowe. I to jest część sportowa, która miałaby też być połączona z częścią turystyczną - tłumaczy Przemysław Kurdzieko, wójt gminy Lipka. 
 
Która znajduje się obok, nad jeziorem Łąkie. Tamto miejsce także czekają duże zmiany. One już się rozpoczęły: teren plaży został powiększony i będzie też dowieziony nadmorski piasek. Pojawią się też pomosty. Gmina otrzymała już na to środki.   
Kluczowym elementem części turystycznej w tej inwestycji będzie park rozrywki dla dzieci, a obok powstanie również 5 domków letniskowych. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie na ten cel w ramach Polskiego Ładu - według nieoficjalnych informacji, istnieją duże szanse na jego pozytywne rozpatrzenie, najprawdopodobniej już w październiku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group