Dzikie Przełaje. Bieg charytatywny dla Lenki Bajer

14.09.2021   Autor: Redakcja
712---54
W sobotę 25 września przy Starym Młynie w Dobrzycy odbędzie się charytatywny bieg Dzikie Przełaje. Całość ze zbiórki związanej z wydarzeniem będzie przeznaczona na rehabilitację chorej Lenki Bajer. 

Około 8 km bieg przełajowy z naturalnymi przeszkodami rozpocznie się o godz. 10.00 przy Starym Młynie w Dobrzycy.  -Podczas biegu dostaniesz niesamowitą dawkę endorfin, nastaw się na współpracę z innymi zawodnikami, a po biegu przygotuj się na ciepły poczęstunek, ognisko i spędzenie czasu wśród osób, które tak jak Ty, kochają bieganie i pomaganie innym! - informuje organizator Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dobrzyca". 

Zapisy na bieg potrwają do 22 września poprzez formularz na stronie internetowej www.bit.ly/dzikie-przelaje. Wpłat można dokonywać za pomocą strony: www.zrzutka.pl/z/dzikie-przelaje (w tytule wpłaty: "Imię i Nazwisko - Dzikie Przełaje")
Całość zbiórki zostanie przekazana urodzonej w 2011 roku Lence Bajer. U dziewczynki tuż po porodzie wykryto szmery skurczowe (VSD mięśniowe). W wieku 6 miesięcy trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Podczas badań wykryto u niej guza mózgu (mostu), obniżone napięcie mięśniowe, słabą siłę obręczy barkowej, zez oka prawego oraz opóźniony rozwój psychoruchowy.

Po konsultacjach z neurologiem i badaniach w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, wykluczono guza. Rodzicom kamień spadł z serca. Badanie MR głowy wykazało, że u podstawy tylnego dołu czaszki w linii środkowej znajduje się niewielka torbiel pajęczynówki, która zakłóca prawidłową pracę mózgu.

W 2015 roku u LENKI zdiagnozowano obustronny niedosłuch (30 dB), a dd 2017 roku LENKA zmaga się z lekkooporną padaczką. Po badaniach genetycznych w 2018 roku zdiagnozowano zespół duplikacji chromosomu 20 pary.

Opiekę nad LENKĄ sprawują kardiolog, neurolog, okulista, audiolog, psycholog i rehabilitanci. Zabiegi rehabilitacyjne z NFZ są rzadkie i odbywają się raz na miesiąc.

Zbiórka ma na celu pomóc LENCE w rozpoczęciu nowej, bardzo potrzebnej przygody rehabilitacyjnej w ośrodku "Zabajka". Niestety koszt takiego wyjazdu jest ogromny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group