Podróżni mają już przystanek Trzciamajka

08.09.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
380---67
Promowanie lokalnych artystów, pielęgnowanie pamięci o nich oraz wychodzenie ze sztuką w przestrzeń miejską - to wszystko udaje się dzięki odnowionemu w nieszablonowy sposób przystankowi w Trzciance. Ten zlokalizowany jest przy ul. Gorzowskiej, czyli drodze wiodącej do miejsca, w którym odbywa się festiwal Trzciamajka. 

- Chciałabym powiedzieć, że murale nie tylko mogą prezentować treści reklamowe, ale także mogą być takim nośnikiem promocji kultury oraz sztuki. Mamy taką sytuację, że nie my szukamy tej sztuki, tylko sztuka wychodzi do nas, na ulice. I oczywiście marzy mi się, aby ten projekt był takim projektem startowym, takim preludium do dalszych projektów - mówi Joanna Kościelnik, pomysłodawczyni muralu. 
Bo jak zapewnia pomysłodawczyni, bohaterów kolejnych murali na pewno w Trzciance nie zabraknie. Na pierwszym z nich pojawiły się twarze Tomasza Łącznego - gitarzysty, wokalisty i pedagoga związanego z zespołem “Wbrew pozorom” w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Michała Charmacinskiego – multiinstrumentalisty prowadzącego zespół Wagant Quintet i Wagant Sekstet w Trzcianeckim Domu Kultury.

Mural wykonał pilski artysta tworzący pod pseudonimem Tee Tos, dzięki finansowaniu przez gminę Trzcianka oraz przedsiębiorców. Przystanek jest całodobowo monitorowany.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group