Policja rozbiła dwie grupy przestępcze

27.08.2021   Autor: Redakcja
---1039
Policjanci z Chodzieży rozbili dwie grupy przestępcze zajmujące się kradzieżą w włamaniem. Łącznie zatrzymano dziewięć osób w wieku od 17 – 32 lat.
 

Od kilku miesięcy policjanci KPP w Chodzieży otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań oraz kradzieży na terenie powiatu chodzieskiego. Funkcjonariusze ustalili, że przestępstw dokonują dwie niezależnie od siebie działające grupy przestępcze. -Pierwsza działała w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku. 4 osoby w wieku 26 – 32 lat dokonały szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu chodzieskiego. Mężczyźni ci włamywali się do altan, pomieszczeń gospodarczych, domków letniskowych, jak również dokonywali kradzieży z terenów prac budowlanych. Ich łupem padały najczęściej elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, piły spalinowe, jak również urządzenia budowlane. Łączna wartość strat opiewa na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Każdy z mężczyzn usłyszał po kilka zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem w zależności od tego, który z nich brał udział w poszczególnych kradzieżach i włamaniach. Dodatkowo w miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci znaleźli amfetaminę. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności - czytamy w komunikacie chodzieskiej policji. 
 

Natomiast w drugiej sprawie policjanci zatrzymali 5 mężczyzn w wieku 17 – 20 lat. Osoby te dokonywały włamań między innymi do sklepów spożywczych, pomieszczeń gospodarczych oraz placówki wychowawczej na terenie powiatu chodzieskiego. Kradli najczęściej elektronarzędzia, urządzenia budowlane, ale także artykuły spożywcze i wyroby tytoniowe. Suma oszacowanych strat wyniosła ponad 10 tysięcy złotych. Również i w tej sprawie policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot. KPP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group