Powszechne punkty szczepień do likwidacji?

13.08.2021   Autor: Magdalena Lach
1394---226
Powszechne punkty szczepień ograniczają działalność lub są wręcz likwidowane. Tak jest np. w Wałczu, gdzie punkt będzie zamykany, albo w Pile na stadionie, gdzie ograniczono działalność do kilku godzin w tygodniu.  Maleje bowiem liczba chętnych do szczepień przeciwko COVID-19.  
 
Jeszcze w czerwcu przed punktami szczepień ustawiały się długie kolejki, dziś świecą one pustkami. W Wałczu wszyscy chętni już się zaszczepili, więc punkt w Wałeckim Centrum Kultury zostanie zlikwidowany. 

- 18 sierpnia to będzie ostatni dzień, w którym będziemy szczepić osoby drugimi dawkami i po tym dniu punkt szczepień powszechnych przestanie funkcjonować właśnie z uwagi na niskie zainteresowanie osób szczepieniami - tłumaczy Wojciech Pastuszak, koordynator masowego punktu szczepień w Wałeckim Centrum Kultury. 

W Chodzieży punkt szczepień czasowo zawieszono. A w pozostałych miastach regionu punkty po prostu ograniczą działalność. Będą działać już nie 6, a 2 dni w tygodniu i nie 8, a jedynie 3 godziny dziennie.  

- Będziemy cały czas szczepić, ale w mniejszym wymiarze. Przepustowość tego punktu zostanie zmniejszona, konstrukcja, którą za mną widać zniknie do 20 sierpnia, od tego momentu będziemy szczepić w kontenerach, oraz przy kontenerach, jeżeli warunki atmosferyczne będą na to pozwalały - mówi Szymon Kozłowski, koordynator punktu szczepień na stadionie powiatowym w Pile. 
Ci, którzy dopiero teraz zdecydowali się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 mogą skorzystać z mobilnych punktów. Powstają one w mniejszych miastach i wsiach przy okazji festynów i koncertów. Taka formuła sprawdziła się ostatnio w Czarnkowie, gdzie podczas koncertu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza zaszczepiło się około 100 osób. Co piątek bez rejestracji można przyjąć szczepionkę w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Pile, a w Złotowie zorganizowano specjalny festyn pod hasłem #SzczepimySię. W sumie, w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest prawie 18 milionów Polaków, czyli niecałe 43 proc. społeczeństwa. Jednak malejące zainteresowanie ochroną przeciw koronawirusowi wskazuje, że ta liczba raczej już się znacznie nie zwiększy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group