Piękna Wielkopolska. Co warto zobaczyć?

08.08.2021   Autor: Artur Maras
1179---
Wakacje na półmetku. Niektórzy nadal zastanawiają się, gdzie wyjechać na urlop na ostatnią chwilę. Jak się okazuje, aby wypocząć i zwiedzać, wcale nie trzeba jechać daleko. 
 
Ze względu na pandemię wiele osób wybrało w tym roku wakacje w Polsce. Popularne kierunki to oczywiście góry i Bałtyk. Może więc warto wybrać mniej oblegane kierunki? TV ASTA przygotowała na zlecenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej spot promujący wakacje w naszym województwie.  
 
Było to 8 różnych miejsc, dziesięciu bohaterów. Byliśmy i na północy, i na południu Wielkopolski. Udało się tę różnorodność pokazać i mam nadzieję, że widzów również zachęcimy do tego, aby tę Wielkopolskę zwiedzali - opowiada Paulina Michałek-Komorowska, producentka w TV ASTA.


 
Bo wbrew powszechnej opinii Wielkopolska nie jest wyłącznie płaska jak stół i ma wiele do zaoferowania. Można tu i wypoczywać na łonie natury, i zwiedzać. Mnogość zamków, zabytkowych kościołów czy muzeów może przyprawić o zawrót głowy. To w Wielkopolsce znajduje się najgłębiej położona w Polsce podziemna trasa turystyczna.  
 
- Kopalnia w Kłodawie. Ciekawe jest sceneria i ta historia. Ta kopalnia z tego co się dowiedziałem jest nadal czynna, więc tym bardziej mogłaby być to ciekawa przygoda, zjechać na dół na ziemię i zobaczyć to z perspektywy turysty, a nie tylko z perspektywy montażysty na szklanym ekranie - mówi Kamil Januszewski, montażysta TV ASTA.

Na turystów czeka nie tylko kopalnia soli w Kłodawie. Fani muzyki mogą odwiedzić interaktywny i nowoczesny Spichlerz Polskiego Rocka. Fani kolejnictwa odnajdą się w zabytkowej parowozowni w Wolsztynie z jedynym w Europie parowozem regularnie obsługującym ruch pasażerski. Na uwagę zasługują także mniejsze miasteczka czy wsie, a w nich zamki jak ten w Gołuchowie. Każdy w Wielkopolsce znajdzie coś dla siebie.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group