WOŚP: nurkowanie z prezydentem

03.08.2021   Autor: Magdalena Lach
1350---219
Wyprawa na Marsa i Piła z powietrza, wody i lądu. Rozpoczęła się realizacja aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ufundowanej przez prezydenta Piły. Pierwszą atrakcją było nurkowanie w pilskich Płotkach.  

- Strach jest, ogólnie pływać nie umiem, ale zobaczymy, na pewno damy radę! - mówi Daniel Niżynski, który zanurkował wraz z trzema innymi uczestnikami w towarzystwie instruktorów z bazy nurkowej HSA na Płotkach. To pierwsza z atrakcji przewidzianych dla zwycięzcy aukcji prezydenta Piły na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

- Jest to niesamowity moment kiedy można np. Zamiast kupić pobyt w hotelu, można wylicytować na rzecz WOŚP-u a ten hotel też zdobyć. Więc nie dość, że można pomagać innym, to zarazem można korzystać z tego na własny zakres - opowiada Daniel Niżynski, zwycięzca licytacji WOŚP. 

I tak podczas półgodzinnego nurkowania zwycięzcy licytacji mogli zobaczyć podwodne łąki, podglądać ryby czy dostrzec zatopione na dnie jeziora dinozaury. Dla 14-letniego Damiana było to niezwykłe przeżycie.  

- Było akurat łatwo, nie było żadnych większych trudności, a widoki naprawdę są niezłe, także tylko przyjechać i zobaczyć - zachęca Damian Niżynski, brat zwycięzcy licytacji. 


Uczestnicy podwodnej wycieczki oprócz nurkowania, będą mieli okazję odwiedzić bazę kosmiczną Lunares, przejechać się czołgiem w Pilskim Muzeum Wojskowym, polatać szybowcem pod opieką członków Aeroklubu oraz popływać łodzią motorową po Gwdzie.  

- Trochę dobrej zabawy, trochę dobrego uczynku i jak do tego dołożymy promocję naszego miasta, to całkiem chyba spora radość - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. 

Aukcja prezydenta Piły na rzecz WOŚP została wylicytowana za 2 325 zł. To już 10 raz kiedy Piotr Głowski włączył się w działania orkiestry. Dzięki dotychczasowym licytacjom na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło prawie 48 tys. złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group