Co ciekawego w sierpniu? Koncerty i spektakle

03.08.2021   Autor: Redakcja
6767---273
Sierpniowy rozkład imprez w regionie. Na co warto się wybrać? 

02-30 sierpnia
„Wakacje w mieście” w Pile
– Miasto Piła pozwala na spędzenie wspólnie wakacji w mieście. W atrakcje wchodzą animacje dla dzieci takie jak „Górska przygoda”. Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa w każdy wtorek i sobotę przez cały miesiąc wystawia spektakle dla najmłodszych. Dzieci mogą obejrzeć przedstawienie o godz. 10:00 na placu Konstytucji 3 Maja, przy fontannach. Natomiast Klub Seniora zapraszana w czwartki na zajęcia plastyczne. 18 sierpnia odbędą się zajęcia plastyczne dla całych rodzin w RCK pt. „Biżuteria recyklingowa”. Natomiast 19 sierpnia odbędą się zajęcia pt. „Pachnące mydełka”.

02-31 sierpnia
„Wakacyjny plan lotów” w Krzyżu Wlkp. – codziennie za wyjątkiem weekendów organizowane są wakacje w mieście Krzyż. W planach są spektakle dla dzieci, warsztaty muzyczne, iluzji i wiele innych. Będzie można wziąć również udział w quizach i krzyżówkach literackich. Większość atrakcji odbywać się będzie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krzyż Wlkp. od godz. 11:00.

03-04 sierpnia
Dmuchany Park Rozrywki w Okonku
- przy ul. Jana Pawła II rozstawiony będzie dmuchany park rozrywki. Wystarczy kupić jeden bilet by bawić się do woli. Do dyspozycji będą zjeżdżalnie, zamki, skakance oraz plac zabaw. Park otwarty będzie od godziny 13:00 do godz. 19:00.

04 sierpnia
Giermania w Pile
- Festiwal gier planszowych w RCK w ramach „Wakacji w mieście”. Udział może wziąć każdy, jednakże liczba miejsc jest ograniczona. Festiwal trwa od godz. 10:00 do godz. 12:00.

06, 13, 20 i 27 sierpnia
X Letnie Spotkania Kameralne w Krzyżu Wielkopolskim
– Koncerty kameralne w Krzyżu odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00. Cyprian Kamil Norwid to jeden z najwybitniejszych poetów w historii polskiej poezji. 200-lecie jego urodzin zostanie uczczone 6 sierpnia w Krzyżu koncertem „Gorzki to chleb jest polskość”. W podzięce za walkę na pierwszej linii ognia, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, farmaceutom i salowym zadedykowano koncert, który odbędzie się 13 sierpnia. Najpiękniejsze melodie wykonają laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Muzyki Sakralnej w Katowicach. Koncert zakończony będzie medyczną humoreską Grażyny Bacewicz pt. „Boli mnie głowa”. Andrzej Sulima-Suryn był poetą, który stale poszukiwał Boga i ciągle Go niepokoił pytaniami. Na pewno nie był obojętny w sprawach wiary. Jego poezji towarzyszyć będą skrzypce, na których zagra artystka, Celina Kotz oraz grupa teatralna „Szałaput”. Festiwal zakończy się 27.08 a wystąpi Aleksandra Olczyk, która z powodu pandemii koronawirusa nie zadebiutowała na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Na pewno zaśpiewa obie arie Królowej Nocy z opery „Zaczarowany flet” W. A. Mozarta. Przy fortepianie towarzyszyć Jej będzie Natalia Gaponienko. 

06-08 sierpnia
Dni Gminy Lubasz
– Cykl imprez w którego skład wchodzi „Wielki teatr w małym mieście i gminie”. Teatr odbywać się będzie 06.08. O godz. 18:00 będzie spektakl pt. „Morskie opowieści”. Natomiast o godz. 21:00 spektakl pt. „Czas Wilka”. Od 07 do 08 sierpnia odbywać się będzie CZARUŚ CUP, czyli turniej piłkarski dla dzieci.

07 sierpnia
III Bieg I Rajd Wolności - Aktywnie dla Mateusza w Jastrowiu
- Stowarzyszenie Pozytywni z Pasją Jastrowie zaprasza na bieg wolności. Rajd rowerowy zaczyna się o godz. 9:00 a trasa ma długość 35 km. O godz. 16:00 rozpoczną się zawody nordic walking na dystansie 5 km. Bieg główny również na dystansie 5 km rozpocznie się o godz. 17:00. Zapisy trwają się do 06.08. 

07-08 sierpnia
Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie GT-30 Trzcianka
– na „Starej Plaży” w Trzciance odbędą się zawody motorowodne w takich kategoriach jak: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie GT-15 I Eliminacja, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie OSY-400 II Eliminacja, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie O-125 II Eliminacja. 07.08 o godz. 9:00 rozpoczną się treningi a zawody rozpoczną się o godz. 14:00. Na drugi dzień trening rozpocznie się o godz. 9:00. Wyścigi zaczną się o godz. 10:45. O godz. 15:00 będzie miała miejsce ceremonia rozdania nagród. 

08 sierpnia
Piknik artystyczny w Białośliwiu
– od godz. 16:00 do godz. 19:00 przy placu w Białośliwiu odbędzie się piknik artystyczny. Dostępne będą instalacje do malowania. Możliwość wykonania odlewu dłoni. Będzie można farbować tkaniny oraz poznać tajniki sztuki ekologicznej. Oprócz tego dla najmłodszych dostępna będzie wata cukrowa oraz basen z kulkami. 

08 i 22 sierpnia
Parkowe spotkania w Pile
- Regionalne Centrum Kultury zaprasza wszystkich na koncerty w malowniczej scenerii Parku Miejskiego, które odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 18:00. 08.08 odbędzie się poetycki koncert w wykonaniu duetu Tomek Trust & Annie pt. „Dwie pasje – woda i góry”. 22.08 o godz. 18:00 odbędzie się koncert w wykonaniu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów ARTES ENSEMBLE pt. „Muzyczne podróże dookoła świata”

09 i 16 sierpnia
Zatańcz z pasją w Pile
– Zajęcia taneczne dla najmłodszych odbywać będą się o godz. 10:00 i godz. 11:00 na Placu Konstytucji 3 Maja przy fontannach.

11 sierpnia
Wycieczka w Lubaszu
– Dzieci, młodzież i dorośli mogą zapisać się na wycieczkę do Golub Dobrzyń.

14-15 sierpnia
Festiwal Warcabowy w Trzciance
– 14.08 o godz. 8:45 rozpoczyna się 25. Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. 15.08 od godz. 8:45 zaczynają się XXXVIII Mistrzostw Polski w grze aktywnej.

14, 15 i 28 sierpnia
15. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym
- W tym roku Grand Prix Wielkopolski powraca z większą mocą i gości na wodach otwartych. W sierpniu Grand Prix zawita w Trzciance 14.08 na jeziorze Sarcz. 15.08 zawody odbędą się w Mierzynie na Jeziorze Mierzyńskim. Natomiast finał Grand Prix Wielkopolski będzie miał miejsce w Chodzieży na Jeziorze Chodzieskim. Każda edycja Grand Prix odbędzie się na dystansie o długości nie przekraczającej 3000 metrów. 

15 sierpnia
IV edycja „Święta ziół” w Siedmiu Ogrodach w Wałczu
– o godz. 10:00 rozpocznie się festyn na którym wystąpi Adam Strug. Odbędzie się kiermasz produktów regionalnych. Będą dostępne warsztaty rękodzieła. Będzie można posłuchać wykładu o ziołach. Obejrzeć pokazy rycerskie i słowiańskie. A dla najmłodszych przygotowane będą gdy i zabawy. 
15 sierpnia
Biesiada Patriotyczna w Lubaszu –
Z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święta Wojska Polskiego odbędzie się Biesiada Patriotyczna dla seniorów.

15 sierpnia
PARANIENORMALNI... i gość specjalny w Wieleniu
– o godz. 20:00 w Nadnoteckim Centrum Kultury w Wieleniu wystąpi grupa kabaretowa Pranienormalni w programie „beZnieczulenia”. Bilety do nabycia w kasie NCK w Wieleniu. 

17 sierpnia
Spektakl teatralny dla dzieci w Człopie
- Studio Teatralne Krak-Art zaprasza dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Detektyw Zagadka na tropie...". Spektakl odbędzie się o godz. 18.00 Domu Kultury w Człopie.

18 sierpnia
Minecraft Education Edition w Pile
- Zajęcia dla dzieci rozwijające kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności społeczne, a także dające okazję do zdrowej rywalizacji między uczestnikami, a to wszystko w oparciu o specjalną edukacyjną wersję znanej i lubianej gry Minecraft. Warsztaty potrwają od godz. 15:30 do 19:30 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Udział wziąć mogą dzieci od 7 roku życia. 

18 sierpnia
„Bańki i kolory” w Pile
– Festiwal baniek mydlanych w Pile. O godz. 17:00 park na Wyspie w Pile zamieni się w krainę kolorowych baniek mydlanych.

19 i 30 sierpień
Kino na leżakach w Nowym Mieście Wieleń
– Nadnoteckie Centrum Kultury w Wieleniu zaprasza wszystkich chętnych na letnie kino. 19.08 seans rozpocznie się o godz. 21:30. Natomiast 30.08 o godz. 21:00. Wstęp wolny. 

21 sierpnia
Korona Zachodu Polski w Lubaszu
– Gmina Lubasz zaprasza na zawody nordic walking.

21 sierpnia
Joga dla każdego w Jastrowiu i w Sypniewie
- kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Wakacje – ZDROWO NA SPORTOWO – w Gminie i Mieście Jastrowie”. od godz. 10:00 do godz. 11:30 w Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kliszczaków odbędą się zajęcia jogi. Natomiast w Sypniewie zajęcia potrwają od godz. 12:30-14:00 w Sali w Wiejskim Domu Kultury przy ul. Mickiewicza. Wstęp wolny wystarczy przynieść ze sobą matę do ćwiczeń.

22 sierpnia
Joga w Parku w Pile -
Powraca coroczna joga na świeżym powietrzu w scenerii Parku Miejskiego. Wziąć udział może każdy chętny. Wystarczy przynieść ze sobą matę do ćwiczeń. Zajęcia mają na ceku oczyszczenie ducha oraz promowanie zdrowego trybu życia. Start już o godz. 10:00.

22-29 sierpnia
Piła Festival -
Koncert inauguracyjny rozpocznie się o godz. 19:00 w Sali Miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8 22 sierpnia. Wystąpi zespół POLISH SOLOISTS. Bilety zaczynają się od 35 złotych. 23 sierpnia festiwal przeniesie się na Wyspę. W barze „Wyspiarz” odbędzie się seans filmu niemego "Mocny człowiek" z muzyką na żywo, gdzie na fortepianie zagra Aleksander Dębicz. Wstęp wolny. 25 sierpnia w Sali Miejskiej o godz. 18:00 będzie miał koncert studentów. Natomiast tego samego dnia odbędzie się koncert nocny w Kościele pw. Świętej Rodziny godz. 21.00. Wstęp wolny. 27 sierpnia w Sali Miejskiej o godz. 19:00 odbędzie się koncert kameralny. Bilety do nabycia w RCK Piła. Finał festiwalu odbędzie się 29 sierpnia w Sali Miejskiej, gdzie odbędzie się ceremonia rozdania nagród studentom oraz koncert galowy laureatów. Bilety zaczynają się od 25 złotych

28 sierpnia
Dożynki Gminne w Szydłowie
– Gmina Szydłowo zaprasza na dożynki, które zaczną się o godz. 12:30. Po mszy świętej odbędą się obrzędy dożynkowe. O godz. 15:55 wystąpi Orkiestra Dęta z Kaczor. O godz. 17:20 zaraz po rozstrzygnięciu konkursów gminnych odbędzie się pokaz piłkarski w wykonaniu wychowanków Akademii Gminy Szydłowo. O godz. 19:10 odbędzie się prezentacja 122 batalionu lekkiej piechoty w Dolaszewie. Natomiast o godz. 20:00 zagra gwiazda wieczoru – Zenon Martyniuk. Wieczorna zabawa taneczna potrwa do godz. 02:00 w nocy. 

28 sierpnia
Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Szamocinie
– Dożynki rozpoczną się o godz. 15:00 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. O godz. 16:00 rozpocznie się pochód, który zakończy się przekazaniem chleba przez starostę. Podczas festynu zostaną rozstrzygnięte konkursy lokalne. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Łany”. O godz. 20:30 rozpocznie się zabawa taneczna przy akompaniamencie zespoły Classic. 

28 sierpnia
Koncert na zakończenie lata - LATO @naMAXXXa w Pile
- Na pilskim lotnisku przy ulicy Kołobrzeskiej odbędzie się koncert z cyklu „LATO @naMAXXXa”. Wystąpią Red LIPS, Lanberry i Grubson. Koncert zaczyna się o godz. 19:00. Wstęp wolny. 

29 sierpnia
Dożynki gminne w Lubaszu
– Gmina Lubasz zaprasza wszystkich na dożynki gminne.

30 sierpnia
Gwiazdy Stand-upu na żywo w Pile
– Regionalne Centrum Kultury zaprasza na stand-up. Zebrani na jednej scenie i podzieleni na 3 ekipy laureaci: Paki, Wrocka, Podlasianki, Ludzika, One Man Show, Mulatki i wielu innych słynnych festiwali, gwiazdy Comedy Central i telewizyjnych programów rozrywkowych, wystąpią razem w nowym, szalonym projekcie i dadzą niesamowite show, którego nigdy w telewizji nie zobaczysz. Na pierwszy ogień idą ci, którzy do tej pory byli znanymi kabareciarzami, aktorami, komikami i swoimi występami od wielu lat rozpalali publiczność do czerwoności. Polityka, odchudzanie, stosunki damsko-męskie i koronawirus zadomowiły się na dobre u naszych artystów i rozbawią nawet najpoważniejszą publikę do łez. Występ zaczyna się o godz. 19:00 a bilety zaczynają się od 70 złotych. 

31 sierpnia
Teatr Walizkowy na ekranie w Pile
– Regionalne Centrum Kultury w Pile zaprasza najmłodszych na widowisko pt. „Nasze bajanie”. Spektakl zaczyna się o godz. 10:00 w sali widowiskowej w RCK Piła.

31 sierpnia
Krzyżówki i rebusy ekologiczne w Pile
– w Parku na Wyspie odbędą się zajęcia czytelniczo-plastyczne mające na celu szerzenie świadomości ekologicznej. Zajęcia zaczynają się o godz. 11:00.

fot. Łukasz Januszewski 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group