Trwają zapisy na charytatywny bieg MikiRun

15.07.2021   Autor: Artur Maras
---62
Ekstremalny sport z przeszkodami od kilku lat przyciąga do Piły wiele osób. Wszystko w jednym celu – aby pomóc małemu Mikołajowi zebrać pieniądze na protezę ręki.  
 
- Byliśmy w Warszawie u doktora Paley’a, który zoperował mu palec, więc na razie efekt jest taki jaki zakładali lekarze. On sobie tym palcem rusza, chwyta, przeciąga i sobie radzi. Teraz skupiamy się głównie na protezowaniu, więc naszym takim głównym celem jest uzbieranie w ciągu kilku lat na bioniczną protezę, która umożliwi mu poruszanie się, nadgarstkiem, dłonią tak jakby miał ludzką rękę - tłumaczy Marcin Olszewski, organizator biegu MikiRun, tata Mikołaja. 
Mikołaj urodził się ze zdeformowaną rączką. Szansą dla chłopczyka jest dalsze leczenie i proteza. Ta może jednak kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. 

Wspomóc Mikołaja w dążeniu do sprawności może każdy, wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę lub biorąc udział w biegu MIKI RUN. Ten już 22 sierpnia. Limit uczestników to 550 osób. Zapisało się już niemal 300. Jak przekonuje organizator na ten charytatywny bieg z przeszkodami może zapisać się każdy, nawet dzieci. Trasa dla dorosłych liczy 10 km i ma 40 przeszkód, dla młodszych 2,5 km.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group