Niebezpieczne place zabaw?

11.07.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
---
Dziury w nawierzchni, oberwane siatki do wspinaczki, czy uszkodzone zabawki do bujania – to rzeczywistość wielu placów zabaw. Ten na pilskiej Wyspie także budzi zastrzeżenia. 
 
Miejsce wielogodzinnych zabaw dzieci w różnym wieku. Przy sprzyjającej pogodzie, ten plac zabaw tętni życiem. Beztroską zabawę psuje jeden szczegół. 
 
– 
Na przykład tutaj jest zabawka widać, że trochę popsuta i te dziury tam w nawierzchni. Delikatne mam uwagi. Tam te dziury, tutaj brakuje też jakiś tam... -
 mówią mamy dzieci, które bawią się na placu.
 

Mowa o elementach służących do wspinania się na statek. Ta uszkodzona siatka została zdemontowana po naszym telefonie. Dlatego szef Zarządu Dróg i Zieleni zachęca do zgłaszania wszelkich usterek na bieżąco. Choć uprzedza, że naprawa może potrwać. 

 – To, co ważne, jeżeli chodzi o wykonywanie serwisu, to dostępność części. Wszystkie części, które są na naszych placach, są certyfikowane. Czasami trzeba poczekać nieco na to, aż otrzymamy właściwą, dobrą część od producenta - tłumaczy Miron Tadych, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile.
usterki zgłaszać warto, bo choć wyglądają niepozornie, mogą stać się przyczyną upadku lub np. skręcenia kostki. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group