Nowy przewodniczący Rady Miasta Wałcza

07.07.2021   Autor: Redakcja
1608---796
Maciej Goszczyński (Prawo i Sprawiedliwość) został nowym przewodniczącym Rady Miasta Wałcza. Podczas ostatniej sesji, w głosowaniu tajnym, pokonał on Dariusza Szallę (Koalicja Obywatelska). Wcześniej radni zdecydowali o odwołaniu dotychczasowego przewodniczącego Pawła Łakomego (Koalicja Obywatelska), który zaraz po stwierdzeniu kworum opuścił obrady, wygłaszając krótkie oświadczenie. 

W poniedziałek na wniosek radnej Anny Ogonowskiej (Niezależni - Alternatywa) radni rozszerzyli porządek obrad XXXVII sesji Rady Miasta Wałcz o odwołanie dotychczasowego przewodniczącego Pawła Łakomego oraz odwołanie czterech spośród pięciu przewodniczących komisji, a także o zmianie składu osobowego komisji. Po czym radni przerwali obrady do następnego dnia. We wtorek przewodniczący po stwierdzeniu kworum wygłosił krótkie oświadczenie, w którym odniósł się do wniosku o jego odwołanie oraz zarzutów stawianych mu przez Annę Ogonowską. -Zawsze wierzyłem, że poprzez rzeczową rozmowę można dojść do porozumienia i wypracować kompromis. Rada Miasta, jak sama nazwa wskazuje, ma radzić i doradzać burmistrzowi, a nie przeszkadzać, czyhać na błędy, nie zadając sobie trudu by wyjść z inicjatywą i pomóc w tworzeniu lepszego miasta. W obecnej sytuacji nie chcę być utożsamiany z agresją, ocierającą się nawet o nienawiść. Dlatego dziś nie zamierzam zabierać głosu i opuszczam obrady - powiedział m.in. Paweł Łakomy

Przewodnictwo obrad objął wiceprzewodniczący Krzysztof Piotrowski (Niezależni - Alternatywa). W głosowaniu tajnym radni zdecydowali o odwołaniu Pawła Łakomego z funkcji przewodniczącego. Następnie głosowali nad dwójką zgłoszonych kandydatów na nowego przewodniczącego: Macieja Goszczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość) i Dariusza Szallę (Koalicja Obywatelska). Głosowało 17 z 18 obecnych na sali radnych. Udziału w odwołaniu przewodniczącego i wyborze nowego odmówiła obecna na sali Magdalena Świątkowska (Koalicja Obywatelska). Aby wybrać nowego przewodniczącego potrzebnych było 11 głosów. Jeden głos więcej ponad wymaganą liczbę głosów zdobył Maciej Goszczyński i to on został nowym przewodniczącym rady. Na Dariusza Szallę głos oddało pięciu radnych. 
Radni zmienili również przewodniczących czterech komisji. Szefem Komisji Rewizyjnej został Tadeusz Gnojewski (Niezależni - Alternatywa), Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Marek Giłka (Prawo i Sprawiedliwość), Komisji Budżetu, Gospodarki i Infrastruktury Miejskiej Bogusława Towalewska (Wspólny Wałcz), a Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Halina Kuch (Wspólny Wałcz). Wygląda na to, że w Radzie Miasta Wałcza zawiązała się nieformalna koalicja radnych z klubów Niezależni - Alternatywa, Prawo i Sprawiedliwość oraz Wspólny Wałcz. Łącznie mają 11 radnych, w 21 osobowej radzie. 

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Informacji o godz. 18.00 oraz w programie Forum Rady Miasta Wałcza. Premiera w czwartek o godz. 20.00 na antenie TV ASTA. 

fot. archiwum TV ASTA

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group