Asta Video Fest

Najnowszy błąd w smartfonach. Wiemy, jak go usunąć

24.06.2021   Autor: News4Media
832---115
Co chwila pojawia się informacja o błędzie i nie ma sposobu, żeby to zatrzymać. Na pewno? Podpowiadamy, co zrobić z kłopotami wywołanymi najnowszą aktualizacją oprogramowania.

Wygląda to tak, że nie da się swobodnie wykonać żadnej czynności na smartfonie z systemem Android, bo co chwila na dole ekranu pojawia się komunikat: - Google wciąż przestaje działać. Wysłać zgłoszenie błędu do analizy? Zgłoszenie to może zawierać Twoje informacje osobiste. Twoje zgłoszenie będzie wykorzystane w celu naprawy błędu i nigdy nie będzie udostępnione w celach marketingowych.

Pod tą informacją są dwie opcje: „anuluj” lub „zgłoś”, ale kliknięcie w którąś nie przynosi efektów. Komunikat nadal, notorycznie się pojawia.

Problem wziął się z najnowszej aktualizacji aplikacji, do którego doszło automatycznie. Fachowcy podejrzewają, że oprogramowanie zawiera błędy i przez to smartfony mają z nią kłopot. Jak na razie Google nie odniosło się oficjalnie do tej sprawy.
Dwa sposoby
Czy trzeba czekać, aż informatyczny gigant naprawi błąd, czy można sobie z nim poradzić samemu? Wiemy, jak sprawić, aby komunikat już się nie pojawiał. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i wybrać zakładkę „aplikacje”. Tam należy odszukać tę o nazwie Google. Co ważne chodzi o dokładnie taką nazwę, a nie np. Google Maps, czy Chrome. Trzeba wadliwą aplikację usunąć.

Może być z tym jednak problem, bo nie każdy smartfon pokazuję to oprogramowanie na liście. Wówczas konieczne jest zalogowanie się w Sklepie Play. Tam (po kliknięciu na ikonę swojego profilu) przechodzi się do opcji "Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami". Na liście należy odszukać to oprogramowanie i je usunąć. Wówczas problem ustępuje.  

fot.: iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group