Asta Video Fest

Jak wygląda koniec roku szkolnego w czasach pandemii?

24.06.2021   Autor: News4Media
608---247
MEN co prawda niczego nie nakazuje, ale pandemia sprawia, że to zakończenie roku szkolnego będzie skromne.

Jak ma wyglądać zakończenie roku szkolnego? Tego Ministerstwo Edukacji i Nauki nie wyjaśnia dokładnie, a z opublikowanego w połowie czerwca komunikatu resortu wynika, że wszystko zależy od tradycji w danej placówce. MEN jednocześnie przypomina, że nadal obowiązują epidemiczne ograniczenia i szkoły nie będą mogły zorganizować dużych, uroczystych akademii dla wszystkich uczniów. Świadectwa mają być wydawane indywidualnie lub w małych grupach.

- Dyrektor szkoły ustala sposób odbioru świadectw. Może on wyznaczyć określone godziny odbioru dokumentu dla danej klasy czy grupy uczniów lub pojedynczego ucznia. Jest również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki - czytamy w komunikacie i dalej: - Apelujemy zatem do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego przy planowaniu zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
IV LO w Poznaniu zdecydowało się tylko na spotkania w klasach. W Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego każdej z klas przypisano konkretną godzinę i salę. W SP nr 2 w Radomiu jest podobnie, a placówka dodała jeszcze: - W przypadku deszczu zakończenie roku odbędzie się na hali sportowej. Z przykrością informujemy, że rodzice do szkoły nie będą wpuszczani. 

IV LO w Radomiu, które także prowadziło podziały na godziny, klasy i sale informuje też o dodatkowych środkach bezpieczeństwa, że uczniowie mają dostać się do budynku konkretnymi wejściami i opuścić go innymi – też wskazanymi – drzwiami.

fot.: iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group