Asta Video Fest

W niedzielę mieszkańcy Tuczna wybiorą burmistrza

12.06.2021   Autor: Michał Kępiński
803---329
Przedterminowe wybory na burmistrza Tuczna już w najbliższą niedzielę. To pokłosie odwołania w drodze referendum dotychczasowego włodarza Krzysztofa Hary. Podczas głosowania będą obowiązywać specjalne zasady sanitarne.

 – 4 kandydatów na listach, karty do głosowania będą zawierały informacje o tym w jaki sposób głosować i jak skutecznie oddać ten głos. Powołanych zostało 6 komisji obwodowych, mamy 6 lokali wyborczych. Obwieszczenie gdzie można głosować znajduje się między innymi w biuletynie informacji publicznej miasta Tuczna, na stronie miasta Tuczna i w obwieszczeniach, które powinny być wywieszone - mówi Patrycja Wysoczańska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Koszalinie

O fotel burmistrz Tuczna ubiegają się Dariusz Kityński – przedsiębiorca, Krzysztof Mikołajczyk– były nauczyciel, a obecnie przedstawiciel handlowy, Wojciech Narel – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tucznie i Piotr Pierzyński – pełniący obowiązki burmistrza Tuczna.
Burmistrzem zostanie ten kandydat, który uzyska ponad połowę ważnych głosów. W przeciwnym razie po 14 dniach odbędzie się druga tura wyborów z udziałem dwóch kandydatów, którzy otrzymają największą liczbę głosów.

Zgodnie z rekomendacjami Głównego Inspektora Sanitarnego każdy wyborca, przebywający na terenie lokalu wyborczego, powinien mieć zasłonięte usta i nos maseczką i zdezynfekować przed wejściem ręce.

Lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group