Asta Video Fest

Policjanci na motocyklach zatrzymali pirata drogowego

08.06.2021   Autor: Redakcja
348---66
Policjanci na motocyklach zatrzymali pirata drogowego. Kierowca audi jechał drogą krajową nr 11 z prędkością 212 km/h.

W wałeckiej jednostce na wyposażeniu są dwa motocykle marki Honda. Na policyjnych motocyklach jeżdżą tylko ci policjanci, którzy mają do tego stosowne uprawnienia oraz tego chcą.

- Jednoślady szczególnie dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje duże natężenie ruchu. Radiowóz nie jest czasem w stanie dojechać na miejsce wypadku drogowego, czy utrudnień w ruchu, tak szybko jak motocykl. Funkcjonariusz odbywający służbę na motocyklu musi mieć dużą podzielność uwagi, by móc szybko zareagować, jeśli zajdzie potrzeba. Służba na jednośladzie jest wymagająca również dlatego, że czasami pogoda nie rozpieszcza - tłumaczy asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 
Policyjne hondy są nowoczesne, dobrze wyposażone i dobrze sprawdzają się w drogówce.

- Doskonalenie techniki prowadzenia motocykli policjanci szkolą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tam funkcjonariusz szkolą się m.in. z zatrzymywania pojazdów do kontroli drogowej, pilotażu, jazdy w kolumnie, jazdy w terenie oraz asysty motocyklowej. Czym różni się policyjny motocykl od cywilnego? Głównie wyposażeniem, na przykład część motocykli ma zamontowane wideorejestratory. Policja korzysta z jednośladów różnych marek. Policjanci pełniących służbę na motocyklach, mają możliwość łączenia pasji z zawodem - zapewnia policjantka. 

fot. KPP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group