Asta Video Fest

7-letni Ksawery potrzebuje pomocy

06.06.2021   Autor: Jakub Sierakowski
1007---256

Potrzebna pomoc dla chorego chłopca. Niespełna 7-letni Ksawery ze Złotowa cierpi na wiele chorób, m.in autyzm, niedosłuch, ma też wadę nerek . Jego rehabilitacja bardzo dużo kosztuje, a dzięki zbiórce może ją wspomóc każdy.

Pomimo zaledwie siedmiu lat, ma za sobą wiele wizyt w szpitalu, a nawet walkę o życie. Gdy miał pół roku musiał przejść operację na otwartym sercu, bo dopiero wtedy, a nie zaraz po urodzeniu, wykryto u niego dwie wady serca. Potem okazało się, że chłopiec ma jeszcze znaczącą wadę słuchu w obu uszach. I na tym się nie skończyło…

- Później tak naprawdę „poszło z górki”. Wszystko zaczęło się po kolei pojawiać. Pojawiła się padaczka, w tamtym roku zdiagnozowaliśmy autyzm atypowy, nadpobudliwość psycho-ruchową, czyli tzw. ADHD. Ponadto ma dwie wady nerek, które też dziwnym trafem zostały późno odkryte - mówi Kamila Wnuk, mama Ksawerego.  

Przez które Ksawery ma obniżoną odporność i często choruje. Ksawery wie o swoich schorzeniach, ale pomimo tego nie traci pogody ducha. Chłopiec stara się żyć jak typowy 7-latek.

Pomimo trudów i walki o zdrowie syna, również nie traci nadziei, chociaż rehabilitacjaKsawerego w ośrodku „Zabajka” kosztuje ok 40-u tysięcy złotych rocznie, co dla rodziny jest ogromnym obciążeniem.

- Moja siła jest czerpana tylko i wyłącznie od niego. On ma w sobie tyle energii, chęci życia, woli walki, że od samego patrzenia na niego nabieram tej siły i mocy do walki, żeby razem z nim stawiać czoła przeciwnościom losu - dodaje Kamila Wnuk, mama Ksawerego. 

A pomóc Ksaweremu i jego mamie w stawianiu czoła przeciwnościom losu może każdy. Pod podanym linkiem można wpłacać środki, które zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopca.

https://www.siepomaga.pl/ksawery-wnuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group