Od dzisiaj wszyscy uczniowie mają lekcje w szkołach

31.05.2021   Autor: Redakcja
589---127
Od dzisiaj wszyscy uczniowie w Polsce uczą się stacjonarnie. Do lekcji w szkolnych murach powróciły klasy 4-8 podstawówek i wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Ich uczniowie od października mieli lekcje online, a przez ostatnie dwa tygodnie w trybie hybrydowym. Dzisiaj nastąpił ostatni etap otwierania szkół. 

Najwcześniej, bo od 19 kwietnia, dzieci wróciły do przedszkola. Od 4 maja stacjonarne lekcje mają uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Teraz po ponad 7 miesiącach wszyscy zasiadają ponownie w szkolnych ławach. 

Ze względu na utrzymujące się zagrożenie koronawirusem szkoły pracują w reżimie sanitarnym. Najważniejsze zasady to: dystans, dezynfekcja i noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych i wietrzenie pomieszczeń. 
W tym tygodniu rząd ma przedstawić kolejny harmonogram luzowania obostrzeń. Już wiemy, że od 4 czerwca wracają koncerty. Powrócić mają również targi i wystawy. Mniejsze obostrzenia sanitarne mają obowiązywać między innymi na stadionach, w siłowniach, na basenach i w ośrodkach kultury. Co z maseczkami? -Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski radiu RMF FM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group