Asta Video Fest

Jak wyposażyć biuro ergonomicznie i aktywnie ?

18.05.2021   Autor: Reklama
---1134

Każde biuro - czy to niewielkie, czy duże powinno być odpowiednio wyposażone. Kwestią jest nie ilość mebli, ale ich jakość, komfort i odpowiednie dopasowanie do potrzeb pracowników. Właściwie dobrane meble biurowe zapobiegają wadom postawy, problemom z kręgosłupem i innym komplikacjom. Jak skompletować wystrój biura? Podpowiadamy w poniższym artykule.


Jak dbać o zdrowie w pracy?

Zdrowie w pracy to bardzo ważna kwestia, o której pracownicy biur często zapominają. Mając za sobą złe nawyki z siedzenia przed komputerem w niewłaściwy sposób, które pochodzą jeszcze z czasów szkoły podstawowej czy dzieciństwa. Ważne jest przede wszystkim utrzymanie właściwej postawy w trakcie pracy przy biurku. Wyposażenie powinno być tak dobrane, żeby zapewnić pracownikom nie tylko właściwą postawę przy pracy, ale także zdrowie i aktywność. Biuro powinno być wyposażone w ergonomiczne meble. Biurka w biurze powinny mieć możliwość regulacji wysokości. Taki wybór można znaleźć tutaj: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/6205343.wf.

 Również krzesła powinny zapewniać możliwość aktywnej pracy - tutaj przydadzą się stołki ergonomiczne lub siodłowe. W pokoju do relaksu przydadzą się dmuchane piłki, które mogą służyć pobudzaniu ciała przy pracy. W większym biurze jednym z podstawowych elementów wyposażania powinny być sprzęty do treningu i aktywności fizycznej  jak rowery treningowe biurowe, bieżnie biurowe oraz platformy balansujące. 

Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich krzeseł biurowych, które dopasują się do sylwetek osób, które pracują w biurze. Dobrym pomysłem będzie wybór jednego z krzeseł biurowych z tej strony: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf. Są to krzesła, które można dowolnie dopasowywać do sylwetki, wzrostu i mobilności w taki sposób, że ciało ma właściwą postawę, a także porusza się regularnie. Kręgosłup na takim krześle stale pracuje co jest bardzo istotne. Nie należy także zapominać o właściwym przygotowaniu open space lub biur dla osób, które potrzebują się skupić. W miejscach, w których wykonuje się dużo rozmów telefonicznych hałas płynący z rozmów telefonicznych może wpływać na jakość pracy, koncentrację, efektywność, a także na zdrowie pracowników. Odpowiedni rozwiązaniem będą ścianki wygłuszające i zaaranżowane przestrzenie do rozmowy. Wszystkie tego typu elementy z łatwością można znaleźć na https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/6205319.wf


Ruch w pracy to zdrowie

Ruch w pracy to zdrowie. Kręgosłup cierpi jeśli siedzi w tej samej pozycji przez osiem godzin. Dlatego ważne jest siedzenie w pozycji, która wymusza stały ruch kręgosłupa. Przydadzą się też sprzęty, które pozwalają pracować i wykonywać minitrening. Przykładem takich elementów wyposażenia biura mogą być rower treningowy do pracy, piłka balansująca do pilates czy stołek pozwalający zachować ruchomą pozycję ciała. Te i wiele innych tego typu mebli można znaleźć tutaj: https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/aktywne-siedzenie/25821847.wf

Co kilkanaście minut pozycja ciała podczas pracy powinna być zmieniana. Należy także raz na pół godziny wstać od biurka, przeciągnąć się lub zrobić kilka skłonów, albo przejść kilka kroków. Przerwa na wizytę w toalecie to krótki spacer. Warto także wybrać się co jakiś czas na spacer po kawę nie tylko dostarcza energii dzięki kofeinie, ale także rozbudzi ciało dzięki ruchowi.

Dopasowanie mebli biurowych do potrzeb

Meble biurowe powinny zostać dopasowane do potrzeb pracowników. Biurka, które można dowolnie regulować i dopasowywać do wzrostu to świetny pomysł. Podobnie jak ergonomiczne krzesła z możliwością doprofilowania w zależności od potrzeb. Takie krzesła mają nie tylko siedziska, które można podnosić lub obniżać, ale także regulowany zagłówek, mobilne oparcie na plecy i dopasowywane indywidualnie podłokietniki. To wszystko sprawia, że komfort pracy ogromnie się podnosi, a pracownicy są bardziej efektywni w realizacji swoich zadań. Dopasowanie mebli do indywidualnych potrzeb każdego pracownika pozwoli mu uniknąć problemów z kręgosłupem, uciążliwego bólu pleców, zmęczenia, rozdrażnienia, a także bólu głowy. 

Aktywna praca przed komputerem

Praca przed komputerem powinna się wiązać z częstą zmianą pozycji. Pozwala to odciążyć plecy. Praca w pozycji stojącej i siedzącej na zmianę pozwala zwiększyć krążenie krwi co ma świetny wpływ serce, a także ułatwia utratę tkanki tłuszczowe. W czasie pracy w pozycji stojącej głos jest wyraźniejszy, a dzięki temu, że zwiększa się objętość płuc, głos brzmi bardziej donośnie To sprawdzi się w prowadzeniu telemarketingu lub chociażby rozmów kwalifikacyjnych lub negocjacji z klientami. Pracy przy biurkach z regulacją postawy sprzyja łatwość obsługi tych mebli. Powinny działać one intuicyjnie i mieć przyciski lub pokrętła pod ręką. Dzięki temu pracownicy będą bardziej zmotywowani do pracy w takich warunkach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group