Cztery osoby w Wielkopolsce zmarły po przyjęciu szczepionki na Covid-19

27.04.2021   Autor: Redakcja
651---42
Cztery zgony w Wielkopolsce po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Kilka dni temu zmarła mieszkanka powiatu wągrowieckiego, a w lutym mieszkanka powiatu pilskiego. 

Na temat zgonu mieszkanki powiatu pilskiego nic więcej nie wiadomo, poza tym, że ten przypadek został odnotowany przez Ministerstwo Zdrowia. Resort nie podaje szczegółów dotyczących śmiertelnych wypadków. Lista Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych, tzw. NOP codziennie jest uaktualniana. 

- W raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia, a dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych, pojawiła się informacja o zgonie kobiety w powiecie wągrowieckim. Wiadomo jedynie, że do śmierci doszło 23 kwietnia, a kobieta wcześniej została zaszczepiona na Covid-19. Nie podano więcej szczegółów. Nie wiadomo więc, ile lat miała kobieta, a także czy np. na coś chorowała - podaje epoznan.pl 
Jak podaje portal, od początku szczepień, w Wielkopolsce zanotowano cztery zgony. Po jednym w powiecie pilskim i wągrowieckim oraz dwa w Poznaniu. NOP to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki. 

- Niepożądane odczyny poszczepienne mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Najczęściej spotykamy się z łagodnymi przypadkami. Co to oznacza w praktyce? Pacjenci po podaniu szczepionki mają podwyższoną temperaturę, a miejsce ukłucia można rozpoznać po zaczerwienieniu. Te objawy znikają same po krótkim czasie - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. 

Od pierwszego dnia szczepienia do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 6838 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 5795 miały charakter łagodny. Było to zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

fot. News4Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group