Duże pieniądze na drogi

25.04.2021   Autor: Mateusz Manthai
646---655
Blisko 24 miliony złotych trafi do samorządów północnej wielkopolski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pieniądze mają pomóc w budowie i modernizacji lokalnych tras.

- Chciałbym bardzo, żeby przyszły fundusz, który zapewne w tym roku będzie przygotowany, również w jakimś stopniu dotknął Piły. Mam świadomość tego, że Piła już wielokrotnie się ubiegała i zawsze była na tej liście rezerwowej - mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Grzegorz Piechowiak stwierdził, że należy poprawić infrastrukturę drogową w Pile. Zdaniem wiceministra, na dokończenie czeka modernizacja ulicy Bydgoskiej i ulicy Przemysłowej w okolicach cmentarza komunalnego. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg do naszego regionu trafiły blisko 24 miliony złotych, a w całym pilskim okręgu wyborczym 65 mln. zł.
W powiecie pilskim największe dofinansowanie otrzymała gmina Wyrzysk. Nieco ponad 2 miliony złotych. Prawie 3 miliony złotych dostał powiat czarnkowsko-trzcianecki, a 5 milionów miasto Złotów. Najmniej z rządowej puli otrzymały gminy Chodzież i Margonin – obie nieco ponad 300 tysięcy złotych. Do samorządów powiatu wałeckiego trafi natomiast 9,5 miliona złotych. O szczegółowym podziale środków pisaliśmy TUTAJ.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group