Zakaz dla hejtera

24.04.2021   Autor: Redakcja
247---97
Mieszkaniec Złotowa z zakazem wypowiedzi na temat burmistrza i Rady Miejskiej. To postanowienie Sądu Okręgowego w Poznaniu. Chodzi o obraźliwe wpisy złotowskiego przedsiębiorcy na jednym z portali społecznościowych.


Sąd Okręgowy w Poznaniu postanowieniem z dnia 15 kwietnia 2021 r. Tytułem zabezpieczenia zakazał Arkadiuszowi Janczewskiemu na okres 1 roku publikacji w środkach masowego przekazu, w tym w mediach społecznościowych:
A)rozpowszechniających zarzuty i twierdzenia przypisujące Gminie i Miastu Złotów oraz organom tej Gminy uczestniczenie w działalności przestępczej oraz bycia współwinnym ludobójstwa,
b) zawierających określenia powszechnie uważane za wulgarne i obraźliwe w stosunku do Burmistrza Miasta Złotowa oraz radnych Rady Miejskiej w Złotowie.
Niniejsze postanowienie jest natychmiast wykonalne.

Przypomnijmy. Arkadiusz Janczewski miesiąc temu opublikował post na swoim profilu na portalu społecznościowym. Pisał w nim między innymi, że w kontekście szczepień radni „przykładają rękę do ludobójstwa”. Burmistrza miasta nazwał „debilem i złodziejem” i oskarżył go o chęć przejęcia nieruchomości należącej do przedsiębiorcy. Postanowienie Sądu Okręgowego to pierwszy etap tej sprawy. Sąd będzie rozpatrywał także pozew burmistrza o zniesławienie, który Adam Pulit złożył po publikacji kontrowersyjnego postu - wtedy poznamy ewentualny wyrok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group