Większość obostrzeń przedłużona. Są jednak wyjątki

14.04.2021   Autor: Redakcja
438---78
Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Dodatkowo przywrócona zostanie możliwość uprawiania sportu na swieżym powietrzu. Dopuszczone będą rozgrywki w ramach sportu młodzieżowego oraz sportu zawodowego. Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone o tydzień, do 25 kwietnia. Wyjątek stanowią hotele i obiekty noclegowe, które będą zamknięte do 3 maja. 

-Apogeum zachorowań na koronawirusa mieliśmy w poprzednich tygodniach, teraz ta fala przetacza się przez szpitale. W tej chwili zajętych jest 34 tys. łóżek. Dostępność w całym systemie to 46 tys. Pod respiratorami jest ok 3,5 tys. pacjentów, na 4,5 tys. wszystkich dostępnych respiratorów dla pacjentów z COVID-19. Średnia obłożenia łóżek to 75%, nieco wyższy wskaźnik jest w przypadku zajętości respiratorów - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski
To właśnie wysokie wskaźniki zajętości łóżek covidowych w szpitalach oraz respiratorów w głównej mierze spowodowała przedłużenie obostrzeń o kolejny tydzień. Od tej zasady są wyjątki. W poniedziałek 19 kwietnia dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Nie dotyczy to dzieci uczęszczających do szkół, w tym w klasach I-III. Rząd dopuszcza również wznowienie rozgrywek sportu młodzieżowego i zawodowego na swieżym powietrzu. Dozwolony będzie sport na otwartej przestrzeni do 25 osób. 

Z kolei część obostrzeń będzie przedłużona dłużej niż o tydzień. Dotyczy to hoteli i obiektów noclegowych. Te będą zamknięte do 3 maja włącznie. 

Dziś 21.283 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 803 osoby. 

fot. KPRM i Ministerstwo Zdrowia

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group