Wymuszał pieniądze m.in. przykładając pracującą wiertarkę do ciała ofiary

01.04.2021   Autor: Redakcja
296---244
Policjanci Wydziału Kryminalnego pilskiej policji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Piły, który groźbą oraz przemocą wymuszał pieniądze od innej osoby. W jednym przypadku przykładał ofierze do ciała pracującą wiertarkę. Sąd aresztował go na trzy miesiące. 

-W marcu bieżącego roku policjanci uzyskali informację od pokrzywdzonego, że kilkukrotnie padł on ofiarą wymuszenia rozbójniczego. Funkcjonariusze pionu kryminalnego dokonali zatrzymania sprawcy i ustalili, że swoje przestępcze działanie rozpoczął we wrześniu ubiegłego roku, a do marca w ten sposób wzbogacił się o kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Metody, które stosował polegały na groźbach oraz stosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego nawet do tak drastycznego stopnia jak przykładanie do ciała pracującej wiertarki - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powaitowej Policji w Pile.
Sprawca usłyszał łącznie 7 zarzutów. Pięć z nich dotyczyło wymuszeń rozbójniczych. Natomiast zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przestawić mężczyźnie kolejne dwa zarzuty związane bezpośrednio z udzielaniem narkotyków, a także przyjmowaniem za to korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa pilaninowi grozi kara do 10 lat więzienia.  

źródło: KPP Piła
fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group