Ukradł puszkę z pieniędzmi dla chorego chłopca

26.03.2021   Autor: Redakcja
162---544

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Piły, który ukradł m.in. puszkę z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorego chłopca. 

-Mężczyzna wykorzystując nieobecność właściciela w ciągu niespełna miesiąca dwukrotnie wszedł do pomieszczenia socjalnego jednego z pilskich kortów tenisowych. W ten sposób dokonał kradzieży mikrofalówki, kompresora oraz puszki z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorego chłopca. Za trzecim razem, aby wejść do tego samego pomieszczenia dokonał włamania oraz późniejszej kradzieży kolejnych, znajdujących się tam przedmiotów - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 

Sprawcą okazał się 25-letni pilanin, którego zatrzymała policja. Łączna wartość utraconego mienia wyniosła ponad 4.700 złotych. Dodatkowo w puszce przeznaczonej do zbiórki pieniędzy na cele charytatywne znajdowało się ponad 550 złotych.

Pilanin usłyszał łącznie 3 zarzuty. Dwa dotyczące kradzieży oraz jeden kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: KPP Piła
fot. News4Media

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group