Ponad 5 milionów złotych na remonty

14.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
776---107
Urząd Miasta, przedszkole i Centrum Aktywności Społecznej w Łobżenicy, a także szkoła w Dźwiersznie Małym do remontu. Obiekty są termomodernizowane. Inwestycje współfinansowane są przez Unię Europejską.
 

Starania o odnowienie kilku kluczowych budynków w gminie rozpoczęły się już w 2015 roku. Dopiero 4 lata później magistrat otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych – blisko 3,5 miliona złotych. Do projektu wytypowano 4 budynki, które wymagały kompleksowego remontu.- Istotą termomodernizacji jest przede wszystkim osiągnięcie jak najlepszego efektu energetycznego poprzez zminimalizowanie strat energii. to wszystko wiąże się z niższymi kosztami utrzymania tych obiektów w przyszłości - tłumaczy Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.
Budowlańcy, oprócz elewacji, wymienią instalacje elektryczne, centralnego ogrzewania, a także stare piece na nowe i ekologiczne. Uszczelnią też dachy oraz ściany budynków.

- W tym budynku (Centrum Integracji Społecznej - przyp. red.) znajduje się punkt konsultacyjny, czyli punkt dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Ponadto ma tam siedzibę Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jak i placówka wsparcia dziennego, czyli świetlica dla dzieci - mówi Iwona Matejczyk-Obremska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy.

Magistrat postawił także na odnawialne źródła energii. Na dachach budynków zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Remonty mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Całkowity koszt projektu to 5,5 miliona złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group