Biedronka będzie sprzedawać testy na przeciwciała SARS-CoV-2

12.03.2021   Autor: Redakcja
701---436
Test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2 od poniedziałku będzie można kupić w sklepach Biedronki. To pierwsza sieć w Polsce, która zdecydowała się na sprzedaż testów wyprodukowanych przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab.

Czułość testu wynosi 98,3 proc. Pozwala on wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Test będzie kosztował 49,99 zł za sztukę, ale jedna osoba nie będzie mogła kupić więcej niż trzy sztuki. 

Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut.

- Producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać COVID-19, również należy skontaktować się z lekarzem. Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami COVID-19, lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję - podaje wyborcza.biz
Niewykluczone, że testy wprowadzi też do sprzedaży sieć sklepów Lidl. Dostęp do nich jest bowiem ograniczony na rynku. Nie można ich kupić w aptekach, bo one mogą sprzedawać je tylko osobom związanym ze służbą zdrowia. 

- Testy kasetowe można zrobić w prywatnych przychodniach i centrach medycznych. Koszt to około 100 zł. Można je także nabyć na Allegro. Dostępne są już za około 40 zł i oferują czułość od 85 do 98 proc. Testy na przeciwciała wykonują również laboratoria medyczne z pobranej krwi. Za oba przeciwciała IgG i IgM trzeba zapłacić 200 zł - podaje gazeta. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group