Notatki z prowincji Lecha Szymanowskiego w Muzeum Okręgowym

09.03.2021   Autor: Redakcja
801---227
Notatki z prowincji – to tytuł najnowszej wystawy w Muzeum Okręgowym w Pile. Lech Szymanowski – fotografik z Wągrowca prezentuje na niej swoje reportaże m.in. ze Lwowa, z Żyrardowa, czy też z Piły. Na tę ekspozycję autor przygotował Tryptyk Pilski.

- Piła jest w ogóle bardzo wdzięcznym i wspaniałym miastem do fotografowania. Bardzo lubię fotografować park na Wyspie, no ale dworzec to jest hit dla fotografów. Tu nawet plenery robiłem. Rzecz, z której znana jest Piła na świecie wśród architektów i historyków architektury to jest parowozownia. Tam można spędzić pół dnia i znaleźć mnóstwo wspaniałych kadrów i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - zapewnia autor wystawy Lech Szymanowski.

Lech Szymanowski pochodzi spod Poznania, a od 40 lat związany jest z Wągrowcem. Jest miłośnikiem fotografii, starych aparatów i technik fotograficznych. Niezależny fotograf ma za sobą kilka wystaw i projektów fotograficznych. Uprawia tradycyjną fotografię srebrową i cyfrową i taką też można obejrzeć na tej wystawie. Znajdziemy tu czarno-białe odbitki wykonane tradycyjnie - z użyciem aparatów analogowych i powiększalnika - techniką żelatynowo-srebrową oraz kolorowe i czarno-białe wydruki zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi.

Wystawa będzie czynna do 4 kwietnia. Muzeum Okręgowe w Pile jest otwarte wtorek – piątek 11.00 – 15.00, sobota – niedziela 12.00 – 15.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group